Dalies:

Kraukšķītis no Latvijas viesojas pie tautiešiem Bergenā

Kraukšķītis no Latvijas viesojas pie tautiešiem Bergenā
  • 12. Dec. 2017

Svētdien Ziemassvētku ieskaņas pasākums jau noticis Norvēģijā - Latviešu kultūras skoliņa “Bergausis” rīkoja Ziemassvētku balli.

Pasākuma centrālais notikums: pasaku tēla Kraukšķīša un viņa pavadoņu viesošanās. Stāstu par Kraukšķīti izrādē izstāstīja mākslinieki, pasākumu rīkotāji un latviešu tradīciju pārzinātāji no Latvijas “Rituāli.lv”. Latviešu kultūras skolas "Bergausis" koordinatore Ilga Švāne saka: tas, ja bija viesi no Latvijas, šo balli padarīja īpašu. “Viesmāksliniekus aicinājām, lai skolas skolotāji arī iemācītos ko jaunu no šie, māksliniekiem un arī baudītu pasākumu kopā ar saviem bērniem,” piebilst Ilga .

Balles apmeklētāji varēja arī izkustēties, piedaloties latviskās rotaļās: gan zināmās, piemēram, par Rīgas tiltu lāpīšanu, gan ne tik populārās kā “Podu māte”. “Tās bija rotaļas, kurās arī pašiem jādzied. Bērni ļoti labprāt iesaistījās,” stāsta I. Švāne. Tika arī dziedātas tautasdziesmas, kuru saturs balles viesiem bija jāatveido ar kustībām.

Tautiešus apciemoja arī Ziemassvētku vecītis: latviski tradicionālais, nevis Santa Klauss.

Bērni tika arī pie Ziemassvētku paciņām, kurās bija konfektes no Latvijas. Daži vecāki sacījuši, ka tieši tāpēc pasūtījuši saldumu paciņu, ka tā bijusi iespēja dabūt Latvijas preci.

Latviešu Kultūras skolā “Bergausis” latviešu valodu un tradīcijas apgūst 44 bērni, taču uz balli ieradās ap 120 cilvēkiem - arī bērnu vecāki un viņu draugi: gan latvieši, gan ļaudis no jauktajām - latviešu/norvēģu ģimenēm. Kaut pasākums vairāk bija piemērots bērnu auditorijai, dalībnieku pulkā bija arī tautieši, kuriem mazu bērnu nav. Balles rīkotājiem par to liels prieks, jo tautiešu interese par pasākumu apliecina - cilvēki ilgojas pēc latviskās vides, vēlas parunāties latviešu valodā.


Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti