Dalies:

Krāšņi tiek atzīmētas Latvijas Simtgades svinības Dev Sanskriti universitātē Haridvārā, Indijā

Krāšņi tiek atzīmētas Latvijas Simtgades svinības Dev Sanskriti universitātē Haridvārā, Indijā
  • 30. Apr. 2018

Par godu Latvijas Simtgadei š.g. 23.aprīlī Dev Sanskriti universitāte Haridvārā organizēja Ūsiņdienas svinības, kurās piedalījās Latvijas universitātes absolventu koris “Jubilate” (diriģents prof. Juris Kļaviņš), tautas deju kolektīvs “Saime” (vadītāja Vita Vilka) un folkloras grupa “Vilki” (vadītājs Uģis Treids). Svinības apmeklēja Indijas Valsts ministrs kultūras un tūrisma lietās Dr. Mahešs Šarma (Dr. Mahesh Sharma) un citas augsta līmeņa Indijas amatpersonas, kā arī Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza, bijušais Latvijas universitātes rektors prof. Mārcis Auziņš un pasākuma idejas autori - Dev Sanskriti universitātes prorektors Dr. Činmajs Pandja (Dr. Chinmay Pandya) un Latvijas universitātes Prof. EmeritusSigma Ankrava.

Latvijas vēstnieks Indijā Aivars Groza, uzrunājot klātesošos, izteica pateicību Dev Sanskriti universitātei par pasākuma organizēšanu un krāšņajām Latvijas Simtgades svinībām Haridvārā, popularizējot latviešu kultūru un folkloru Indijā. Tāpat arī vēstnieks pauda pārliecību, ka universitāte turpinās spēlēt aktīvu lomu abu valstu sakaru pilnveidošanā.

Koncerti Haridvārā ar kora “Jubilate”, tautas deju kolektīva “Saime” un folkloras grupas “Vilki” dalību notika divas dienas – 23. un 24.aprīlī. Abas dienas Dev Sanskriti universitātes svinīgā zāle, kurā ir 1000 sēdvietu, bija pārpildīta, un skatītāji sveica izpildītājus ar skaļām ovācijām. Savukārt tiešsaistē internetā Indijā pasākumu vēroja 1 miljons skatītāju.

Savukārt 26.aprīlī koris “Jubilate” viesojās Latvijas vēstniecībā Ņūdeli, pieskandinot to ar skaistākajām latviešu dziesmām un radot brīnišķīgu svētku sajūtu.


Foto: Koris "Jubilante"/ Latvijas vēstniecība Indijā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti