Dalies:

Koronavīruss ir sasniedzis arī tīmekli

Koronavīruss ir sasniedzis arī tīmekli
CCO
  • 04. Feb. 2020

Datorvīrusu noteikšanas tehnoloģijas ir atradušas ļaunprātīgas datnes, kuras ir nomaskētas par dokumentiem, kas ir saistīti ar nesen atklāto koronavīrusu, kas bīstamības dēļ tiek plaši atspoguļots medijos. Ļaunprātīgās datnes bija nomaskētas par .pdf, .mp4 un .docx datnēm, informē uzņēmums “Kaspersky”.

Datņu nosaukumi netieši norāda, ka tajās ir ietvertas videopamācības, kā izsargāties no vīrusa, jaunumi par apdraudējumu un pat vīrusa noteikšanas procedūras. Īstenībā šajās datnēs ietverti visdažādākie apdraudējumi, sākot no “Trojas zirgiem” līdz “tārpiem”, kas spēj iznīcināt, bloķēt, pārveidot vai kopēt datus, kā arī traucēt datoru vai datortīklu darbību.

"Kibernoziedznieki jau izmanto par ēsmu koronavīrusu, kas tiek plaši apspriests jaunākajās ziņās. Līdz šim mēs esam novērojuši tikai 10 unikālas datnes, bet, tā kā šāda veida darbība bieži tiek veikta ar populāriem ziņu tematiem, mēs prognozējam, ka šī tendence var pastiprināties. Tā kā ļaudis turpina raizēties par savu veselību, iespējams, novērosim, ka tiek izplatīts arvien vairāk viltus dokumentos par koronavīrusu noslēptu ļaunprogrammatūru," komentē Andis Šteinmanis, “Kaspersky” vadītājs Baltijā.

Lasītākās ziņas

Lai nekļūtu par ļaunprogrammatūru upuri eksperti iesaka vairākas lietas. Ir vērts izvairīties no aizdomīgām saitēm, kas sola ekskluzīvu saturu, ticamu un pamatotu informāciju meklējot oficiālos avotos. Ir jāapskata lejupielādētās datnes paplašinājums - dokumentiem un videodatnēm nav jābūt veidotām .exe vai .lnk formātā. Visaptverošai aizsardzībai pret apdraudējumiem var lietot datoru pretvīrusu programmatūras.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti