Dalies:

Koronavīrusa uzliesmojumu dēļ aicina būt piesardzīgiem, ceļojot uz Ķīnu

Koronavīrusa uzliesmojumu dēļ aicina būt piesardzīgiem, ceļojot uz Ķīnu
CC0 licence
  • 24. Jan. 2020

Pasaules Veselības organizācija ir izplatījusi brīdinājumu par jauna nezināmas izcelsmes koronavīrusa uzliesmojumu Uhaņas pilsētā (Wuhan), Hubei provincē, "Latviesi.com" informē Ārlietu ministrijā.

Ministrija lūdz rūpīgi iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā ievietoto informāciju par koronavīrusu un ieteikumiem profilakses pasākumiem. Lai samazinātu akūtu elpceļu infekciju vispārējo risku, SPKC visiem ceļotājiem iesaka izvairīties no tuva kontakta ar cilvēkiem, kuri slimo ar akūtām elpceļu infekcijām, bieži mazgāt rokas, īpaši pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi, izvairīties no neaizsargāta kontakta ar lauksaimniecības vai ar savvaļas dzīvniekiem un izvairīties no tirgus apmeklējumiem, kur pārdod dzīvus dzīvniekus vai apstrādā dzīvnieku liemeņus.

Ceļotājus no Ķīnas, kuriem ceļojuma laikā vai pēc atgriešanās ir parādījušies šīs infekcijas simptomi (drudzis, apgrūtināta elpošana), aicina vērsties pie ārsta un informēt par savu ceļojumu un kontaktpersonām.

Lasītākās ziņas

Sīkāku informāciju var iegūt arī Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra mājas lapā.

Mnistrijā uzsver, ja ir nepieciešama konsulārā palīdzība, zvaniet Latvijas vēstniecībai Ķīnā pa tālruni: +86 10 853 230 09 vai uz Konsulārā departamenta tālruni ārkārtas situācijām Rīgā: +371 26 33 77 11, vai rakstiet e-pastu uz palidziba@mfa.gov.lv. Sīkāku informāciju par ceļojuma brīdinājumiem uz Ķīnu lasīt šeit.

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti