Dalies:

Koris “Latvija” uzstāsies prestižā Amsterdamas koncertzālē

Koris “Latvija” uzstāsies prestižā Amsterdamas koncertzālē
LETA/Edijs Pālens
  • 30. Jan. 2020

Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” vīru grupa vienā no pasaules izcilākajām koncertzālēm - Amsterdamas Concertgebouw - šodien, 30.janvārī, un rīt atskaņos krievu komponista Igora Stravinska operu "Ķēņiņš Oidips".

Koncertuzveduma iestudējumā koris “Latvija” sadarbosies ar Karalisko Concertgebouw orķestri, kas šobrīd ir viens no vadošajiem pasaules līmeņa orķestriem un kura mākslinieciskais vadītājs no 2004. līdz 2015. gada bija Mariss Jansons. Šie divi koncertuzvedumi noritēs somu uzlēcošās zvaigznes, diriģenta Santu Matiasa Rouvali vadībā.

Uz Sofokla traģēdijas balstītā Stravinska divcēlienu oratorija "Ķēniņš Oidips" pirmatskaņojumu piedzīvoja 1928. gadā 23. februārī Vīnes Valsts operā. Karaliskā Concertgebouw orķestra koncertsērijas “Cilvēks un Mīts” koncertuzvedumā Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" uzstāsies kopā ar pasaulē atzītiem solistiem: soprānu Annu Katerinu Antonači, tenoriem Atilio Glaseru un Lancu Raienu, kā arī baritoniem Šenjangu un Kristianu van Hornu. Koncertā skanēs arī Džuzepes Verdi uvertīra “Likteņa spēks” un Teo Verbī jaundarba pasaules pirmatskaņojums.

Lasītākās ziņas valstī

“Karaliskā Concertgebouw zāle savas akustikas dēļ tiek uzskatīta par vienu no pasaules labākajām koncertzālēm. Iespēja muzicēt šajā koncertzālē ir īpašs notikums katram mūziķim,” norāda Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" producente Māra Jēgere.

Šajā zālē regulāri notiek koncerti ar šī brīža talantīgāko mūziķu dalību, kā arī ikdienā šī ir mājvieta vienam no pasaulē labākajiem orķestriem - Karaliskajam Concertgebouw.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti