Dalies:

Koris "Latvija" sadarbībā ar slaveno diriģentu Kentu Nagano atgriežas Elbas filharmonijā

Koris "Latvija" sadarbībā ar slaveno diriģentu Kentu Nagano atgriežas Elbas filharmonijā
Foto: Ģirts Raģelis
  • 26. Apr. 2019

Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" devies uz Hamburgu, lai Elbas filharmonijā kopā ar Hamburgas Valsts filharmonisko orķestri diriģenta Kenta Nagano vadībā atskaņotu Ģērģa Ligeti "Rekviēmu" un Gustava Mālera "2. simfoniju", informē kora pārstāve Māra Jēgere.

Hamburgas starptautiskā mūzikas festivāla atklāšanas koncertā 27. aprīlī koris "Latvija" pirmo reizi uz vienas skatuves tiksies ar Hamburgas Valsts operas galveno diriģentu Kentu Nagano (ASV). Ligeti "Rekviēms" un Mālera "2. Simfonijas" atskaņojumā piedalīsies arī Hamburgas Valsts filharmonijas orķestris, Arnolda Šēnberga koris (Austrija), kā arī solistes: soprāns Sāra Vegenere un mecosoprāns Gerhilda Rombergera.

Ungāru komponista Ģērģa Ligeti “Rekviēms" rakstīts laikā no 1963.–1965. gadam. “Mans rekviēms nav liturģisks. Es neesmu katolis, esmu ebrejs. Skaņdarbā lietoju rekviēma liturģisko tekstu, lai atspoguļotu bailes no nāves un pasaules gala," sacījis Ģ. Ligeti. Mūzika no dramatiskā opusa izmantota Stenlija Kubrika filmas “2001 – Kosmosa odiseja" skaņu celiņam. Koris “Latvija" šogad ar šo skaņdarbu starptautiskā mērogā sastapsies divreiz – augusta beigās plānota dalība festivālā Ruhrtriennale.

Lasītākās ziņas valstī

Austriešu komponista un diriģenta Gustava Mālera viens no izteiksmīgākajiem darbiem  "2. simfonija" jeb "Augšāmcelšanās" pirmo reizi atskaņota 1895. gadā. Monumentālais skaņdarbs ir komponista skatījums par pēcnāves un augšāmcelšanās skaistumu. G. Mālera prātā, rakstot "2. simfonijas" finālu, esot bijusi apokaliptiska vīzija par pēdējo dienu uz zemes. Viens no kora "Latvija" spilgtākajiem "2. simfonijas" atskaņojumiem bija 2013. gada novembrī Sanktpēterburgas filharmonijā un Maskavas P. Čaikovska koncertzālē kopā ar Amsterdamas Karalisko Concertgebouw orķestri un diriģentu Marisu Jansonu. Koncerti notika pasaules turnejas ietvaros, atzīmējot orķestra 125 un diriģenta 70 gadu jubileju.

Šogad koris Latvija Elbas filharmonijā viesojas jau otro reizi. 24. februārī ar stāvovācijām aizvadīts koncerts kopā ar filharmonijas goda ērģelnieci Ivetu Apkalnu.

Vairāk informācijas par koncertu šeit.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti