Dalies:

Koris „Jubilate” piedalās Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumos Slovākijā un Austrijā

Koris „Jubilate” piedalās Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumos Slovākijā un Austrijā
  • 12. Jun. 2015

10. jūnijā Klarisu baznīcā (Kostol klarisiek) Bratislavas vecpilsētā notika Latvijas Universitātes absolventu kora „Jubilate” koncerts, noslēdzot Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē publisko pasākumu programmu Slovākijā.

Pirms koncerta viesus uzrunāja Latvijas vēstnieks Slovākijā Edgars Skuja un Slovākijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Igors Slobodniks (Igor Slobodnik).

Koris tā mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Jura Kļaviņa vadībā izpildīja latviešu un ārvalstu komponistu dziesmas, kā arī latviešu tautasdziesmas. Skatītājus priecēja gan Latvijas koristu tradicionāli skanīgās balsis, gan krāšņie dažādu novadu latviešu tautastērpi. Koris bija sagādājis īpašu pārsteigumu slovāku klausītājiem, koncerta programmā iekļaujot slovāku tautas dziesmu, kas tika novērtēta ar ilgiem un atzinīgiem aplausiem.

Lasītākās ziņas valstī

Uz koncertu bija aicināti Slovākijas parlamenta, valdības un citu Slovākijas valsts institūciju, kā arī Bratislavas pilsētas pārstāvjus un kolēģus no Slovākijā akreditētajām ārvalstu vēstniecībām.

Pēc koncerta vēstnieks Edgars Skuja aicināja viesus uz pieņemšanu, ko pavadīja koristu un klātesošo sadziedāšanās.

11.un 12. jūnijā koris „Jubilate” sniegs vairākus koncertus Vīnē, piedaloties Vīnes koru foruma pasākumos. Savukārt 13. jūnijā koris viesosies Latvijas vēstniecībā Vīnē un sniegs arī nelielu koncertu vēstniecības kaimiņiem Štefana Esdera laukumā. Savu programmu Vīnē „Jubilate” noslēgs 14. jūnijā ar vēsturiski-emocionālu koncertu Vīnes Pētera baznīcā(Peterskirche), atskaņojot Lūcijas Garūtas kantāti „Dievs, Tava zeme deg!”

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti