Dalies:

Koris "Anima" un dziedoši latvieši pasaulē rada apsveikumu Latvijai

Koris "Anima" un dziedoši latvieši pasaulē rada apsveikumu Latvijai
Foto: Kadrs no video
  • 05. May. 2020

Saulkrastu koris "Anima", savedot kopā latviešu balsis no vēl 10 pasaules valstīm, radījis muzikālu apsveikumu Latvijai - jaundarbu "Meža māte". Komponists Kristaps Krievkalns radīja jaundarbu ar Jāņa Zviedra tekstu, kuru ikviens dziedātājs ieskaņoja individuāli - esot pie koka katram savā pasaules malā. Kora "Anima" domubiedrs, deju virsvadītājs Jānis Purviņš, radīja spēcinošu un simbolisku horeogrāfiju.

Kora "Anima" mērķis bijis šajos pārmaiņu laikos "radīt neaizmirstamu šī laika liecību". Sadziedāšanās notikusi starp Latvijas, Somijas, Šveices, Francijas, Īrijas, Austrijas, Dānijas, Nīderlandes, ASV, Kanādas un Austrālijas latviešu kordziedātājiem.

Lasītākās ziņas

"Smiltis, jūra, koki - tie ir mūsu saimnieki, kuri mīt šai zemē jau gadsimtiem ilgi. Mēs - cilvēki - esam tikai ciemiņi, kuri viesojas Māras zemē uz kādu nenoteiktu - ilgāku vai īsāku - laiku. Cik pazemīgi, cieņas un mīlestības pilni mēs izturēsimies pret "māti dabu", tik tā mums labvēlīgi atdarīs," tā par ideju stāsta Saulkrastu kora "Anima" mākslinieciskā vadītāja, diriģente Laura Leontjeva. "Ideja radīt īpašu dāvanu Latvijai neatkarības atjaunošanas 30.gadadienā bija spontāna, tāpēc milzīgs prieks, ka tik daudz latviešu no Somijas, Šveices, Francijas, Īrijas, Austrijas, Dānijas, Nīderlandes, ASV, Kanādas un Austrālijas pieņēma ne tikai mūsu vienotības izaicinājumu un īsa laikā apguva un ierakstīja dziesmu, bet arī uzfilmēja dziesmas video."

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti