Dalies:

Korejas tradicionālo māju izstādes atklāšanā piedalās arī Latvijas vēstnieks

Korejas tradicionālo māju izstādes atklāšanā piedalās arī Latvijas vēstnieks
  • 22. Feb. 2016

18.februārī Latvijas vēstnieks Pēteris Vaivars, klātesot Seulas mēram Vonsūnam Parkam (Park, Won-soon), piedalījās Korejas tradicionālo māju Hanok izstādes atklāšanā.

Svinīgās ceremonijas laikā notika izstādes centrālās mājas iesvētīšana, kas sasaucas ar latviešu spāru svētkiem. Līdzīgi kā Latvijā, arī Korejā, pabeidzot jumta siju celtniecību, tiek svinēti spāru svētki.

Vēstnieks sniedza arī īsu interviju Korejas KTV televīzijai, kurā uzsvēra Latvijas un Korejas mājbūvniecības līdzības, kā arī informēja par Latvijā regulāri notiekošajiem amatniecības tirdziņiem Brīvdabas muzejā un citviet. Vienlaikus vēstnieks uzsvēra Latvijas ilgās amatniecības tradīcijas un aicināja Korejas iedzīvotājus iepazīties ar tām Latvijas apmeklējuma laikā.

Lasītākās ziņas valstī

Viens no izstādes organizatoriem ir Seulas pašvaldība, tādējādi pievēršot sabiedrības uzmanību tradicionālo māju celtniecībai, kā arī amatnieku izstrādājumiem. Izstādē ir iespēja aplūkot arī iekārtas, instrumentus un materiālus, kas tiek izmantoti, būvējot Hanok celtnes.

Izstāde norisinās SETEC izstāžu kompleksā Seulā no 18.februāra līdz 21.februārim, un tās mērķis ir vairot tradicionālās Korejas amatniecības vērtības.

Plašāka informācija par izstādi angļu valodā.

Foto: Latvijas Republikas vēstniecība Korejas Republikā

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti