Dalies:

Korbijas apkārtnes bērniem rīko Ziemassvētku eglīti latviešu stilā

Korbijas apkārtnes bērniem rīko Ziemassvētku eglīti latviešu stilā
Ekrānšāviņš
  • 25. Dec. 2019

Britu bērniem Ziemassvētku pasākumos nav ierasts iet rotaļās un, saņemot dāvanas, skaitīt dzejolīšus, tādēļ mūsu tautiešiem nākas rīkot savas „eglītes”, lai iepazīstinātu bērnus ar latviešu tradīcijām. Deinsholmas kopienas centrā, ko latviski varētu dēvēt par kultūras namu, Ziemassvētku eglīte latviešu bērniem tika rīkota pirmoreiz. Korbijas apkārtnē dzīvo daudz latviešu ģimeņu, tādēļ atsaucība bija liela, uz eglīti ieradās vairāk nekā 70 svinētgribētāju, līdzi ņemot labu garastāvokli un nelielu cienastu. 

“Pārsvarā mēs ar manu komandu organizējam Jāņu festivālu, lielāko ārpus Latvijas, bet šoreiz, par cik man ir maza meitiņa, es nolēmu, ka ir jāuztaisa tāds mīļš, sirsnīgs pasākums manas pilsētas bērniem,” stāstīja pasākuma organizatore Vera Antipova.

“Es domāju laikam par to, kā mums bija, kad mēs bijām jauni un mazi, kad mēs bijām Latvijā.

Lasītākās ziņas valstī

Tas ir tas, pēc kā cilvēki šeit ilgojas, tas ir tas, kas jāparāda mūsu nākamajām paaudzēm, mūsu bērniem. Latviešu eglīte latviešu bērniem latviešu stilā,” sacīja Antipova.

“Ļoti jauki, ka Korbijā ir tāda iespēja, tieši latviešu bērniem, mazliet izbaudīt kaut ko no Ziemassvētkiem, tieši latviešu tradīcijas, latviešu dziesmas. Jo par cik mēs visi ejam bērnudārzā, bērniem ir tomēr vairāk tā angļu valoda...” atzina māmiņa Dane Mažone.

Bet kas gan būtu svētku eglīte bez priekšnesumiem.

“Vecāki un bērni grib tos Ziemassvētkus, un dzirdēt latviešu dziesmiņas un latviešu rotaļas, lai būtu kāda saikne ar savu dzimteni,” sacīja mūzikas skolotāja Aija Grabuste.

Lai bērni nāktu uz mēģinājumiem, tika izmantota kāda īpaša viltība – katru reizi mēģinājuma dalībnieki dabūja šokolādi.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti