Dalies:

Kopenhāgenā aizvadīts seminārs, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi

Kopenhāgenā aizvadīts seminārs, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi
  • 22. Mar. 2018

21. martā Baltijas valstu vēstniecības Dānijā kopā ar Baltijas attīstības forumu (Baltic Development Forum) rīkoja publisku diskusiju, atzīmējot Baltijas valstu simtgadi. Viena no diskusijas galvenajām tēmām bija jauniešu iesaiste un pienesums Baltijas un Ziemeļvalstu attiecību nākotnē.

Semināru ievadīja Dānijas ārlietu ministrs Anderss Samuelsens (Anders Samuelsen), runājot par Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbības nākotni. Pēc tam uzstājās bijušais Dānijas ārlietu ministrs un Baltijas attīstības foruma dibinātājs Uffe Ellemans-Jensens (Uffe Ellemann-Jensen), atskatoties uz Baltijas valstu sasniegumiem kopš to dibināšanas. Pēc ievadrunām notika paneļdiskusija starp Baltijas valstu politiķiem un Dānijas jaunatnes organizācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu, kā jaunā paaudze var iesaistīties Baltijas jūras reģiona attīstībā un stiprināt Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbību reģionāli un arī ES un NATO mērogā. Diskusiju vadīja Kopenhāgenas universitātes profesors Mikels Velbī Rasmusens (Mikkel Vedby Rasmussen), un no Latvijas tajā uzstājās Eiropas parlamenta deputāts un bijušais Latvijas ārlietu ministrs Artis Pabriks. Semināru noslēdza Baltijas attīstības foruma vadītāja, bijusī Dānijas ārlietu ministre Lēne Espersena (Lene Espersen).

Seminārs notika Dānijas Ārlietu ministrijas telpās un tajā piedalījās gandrīz 200 cilvēki. Seminārs ir viens no Latvijas valsts simtgades Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētās Publiskās diplomātijas programmas norisēm.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti