Dalies:

Konkursā sadalīts finansējums 43 diasporas skolām

Konkursā sadalīts finansējums 43 diasporas skolām
CC0 licence
  • 08. May. 2020

Šogad valsts finansējums Eiropā esošajām diasporas skolām pieaudzis par aptuveni ceturto daļu, sasniedzot 104 580 eiro. Finansējums konkursa kārtībā sadalīts starp 43 skolām.

Sākotnēji konkursā pieteicās 46 skolas no visas Eiropas, taču, jaunajam koronavīrusam liekot pārplānot skolu darbību un no jauna iesniegt attālinātām mācībām pielāgotus konkursa pieteikumus, trīs skolas savu dalību atsauca. 

Finansējums tika sadalīts 43 diasporas skolām, vadoties pēc to skolēnu skaita un finansējuma pieprasījumu atbilstības konkursa nolikumam, rūpīgi izvērtējot skolu darbību, pieredzi, pieteikumu pamatotību un patiesīgumu, kā arī izdevumu samērīgumu, informē Latviešu valodas aģentūra.

Lasītākās ziņas

Pateicoties finansējuma pieaugumam, diasporas latviešu skolas šogad varēs atjaunot savu tehnisko aprīkojumu un iegādāties tiešsaistes mācību platformu abonementus, kas būtiski atvieglos attālinātā mācību procesa nodrošināšanu. Protams, kā jau ierasts, skolas saņems finansējumu arī telpu īrei, apdrošināšanai, mācību līdzekļiem un materiāliem, kancelejas precēm, kā arī citiem ar mācību procesa nodrošināšanu saistītiem izdevumiem.

Finansējumu latviešu nedēļas nogales skolām un vasaras vidusskolām ārpus Eiropas administrē Pasaules Brīvo latviešu apvienība, un šī finansējuma sadalei tiek organizēts cits konkurss, kurā finansējumu 44 820 EUR apmērā šogad saņēmušas 20 diasporas skolas. Kopā LVA finansējumu no IZM budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde” 2020. gadā ir saņēmušas 63 latviešu nedēļas nogales skolas un vasaras vidusskolas pasaulē. Finansiālais atbalsts diasporas skolām pieejams kopš 2013. gada.

inansējumu Eiropas skolām jau ilgstoši administē Eiropas Latviešu apvienība. 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti