Dalies:

Konkursā meklē divus pārstāvjus Diasporas konsultatīvajā padomē

Konkursā meklē divus pārstāvjus  Diasporas konsultatīvajā padomē
Ārlietu ministrija
  • 16. Dec. 2019

Ārlietu ministrija izsludinājusi konkursu uz Diasporas konsultatīvās padomes rotējošo padomes locekļu divām vakantajām vietām. 

Pieteikties var biedrības, nodibinājumi vai diasporas organizācijas, kas vismaz divus gadus darbojas jomā, kas ir saistīta ar kādu no Diasporas likuma mērķiem.

Pieteikumā lūgums iekļaut pieteicēja motivāciju dalībai Diasporas konsultatīvajā padomē, līdzšinējo pieredzi darbā ar diasporu, kā arī organizācijas reģistrācijas apliecības kopiju. Tie jāiesniedz līdz 2020. gada 31. janvārim, nosūtot  uz e-pasta adresi diaspora@mfa.gov.lv.

Lasītākās ziņas

Ārlietu ministrija lūdz ņemt vērā, ka iesūtītie pieteikumi tiks izplatīti visiem Diasporas konsultatīvās padomes locekļiem. Padomes locekļu vēlēšanas notiks 2020. gada pirmajā sēdē. Jaunievēlēto padomes locekļu pilnvaru termiņš sāksies 13. jūlijā.

Diasporas konsultatīvā padome ir padomdevēja institūcija, kuras mērķis ir veicināt saskaņotu diasporas politikas izstrādi un tās ikgadējo prioritāšu noteikšanu, kā arī diasporas politikas īstenošanu un novērtēšanu. Diasporas konsultatīvās padomes darbības pamatprincipi ir noteikti Diasporas likumā, kas stājās spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Diasporas konsultatīvā padome tika izveidot 2019. gada 14. maijā, un tajā darbojas 26 organizācijas - valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību, diasporas organizāciju, biedrību un nodibinājumu deleģētie pārstāvji. Ārlietu ministrija ir noteikta kā atbildīgā institūcija Diasporas konsultatīvās padomes darbības organizēšanā.

Saskaņā ar Diasporas likumu, diaspora ir ārpus Latvijas pastāvīgi dzīvojošie Latvijas pilsoņi, latvieši un citi, kam ir saikne ar Latviju, kā arī viņu ģimenes locekļi.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti