Dalies:

Konferencē Taškentā iepazīstina ar Latvijas lauksaimniecības praksi un pieredzi

Konferencē Taškentā iepazīstina ar Latvijas lauksaimniecības praksi un pieredzi
  • 29. Mar. 2018

28.-29. martā Taškentā norisinās Uzbekistānas standartizācijas, metroloģijas un sertifikācijas aģentūras “Uzstandard” rīkota konference, kurā Uzbekistānas lauksaimniecības produkcijas ražotāji un eksportētāji tiek iepazīstināti ar starptautisko, tai skaitā arī Latvijas, lauksaimniecības praksi un pieredzi, kā arī pasākumiem lauksaimniecības produkcijas eksporta veicināšanai.

Konferences atklāšanā Uzbekistānas Ārējās tirdzniecības ministrs Džamšids Hodžajevs norādīja, ka Uzbekistāna plāno atvieglot muitas procedūras un izveidot “zaļo koridoru” uz Baltijas valstīm augļu un dārzeņu eksporta apjomu uz Eiropu palielināšanai. Šim nolūkam ir svarīga lauksaimniecības produkcijas standartizācija un sertifikācija.

Eksperte no Latvijas, licencēta GLOBALG.A.P. lauksaimnieku konsultante, K/S “Mūsmāju dārzeņi” valdes priekšsēdētāja Edīte Strazdiņa, konferencē dalās pieredzē un ekspertīzē par augļu un dārzeņu piegādēm ES tirgiem, starptautiskajām prasībām un standartiem lauksaimniecības produkcijas eksportēšanai, pārtikas laboratoriju lomu eksporta veicināšanā un labas lauksaimniecības prakses nozīmi un devumu lauku saimniecību darbā.

Aģentūras “Uzstandard” organizētajā konferencē piedalās vairāki Uzbekistānas un starptautiskie eksperti. Konferences mērķis ir veicināt Uzbekistānas ražotāju un eksportētāju zināšanas un izpratni par kvalitātes standartu nozīmi un starptautisko prasību ievērošanu lauku saimniecību darbā, lai saražoto produkciju veiksmīgi piedāvātu plašākiem eksporta tirgiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti