Dalies:

VIDEO: Komponiste Lolita Ritmanis aicina iepazīt Latviju kā lielisku vietu filmu veidošanai

VIDEO: Komponiste Lolita Ritmanis aicina iepazīt Latviju kā lielisku vietu filmu veidošanai
Foto: Karīna Miezāja
  • 04. Oct. 2019

Prestižās "Emmy" balvas laureāte, komponiste Lolita Ritmanis aicina iepazīt Latviju kā lielisku vietu filmu veidošanai un mūzikas ierakstīšanai!

Par Latvijas priekšrocībām viņa stāsta īpašā video klipā, kas tapis par godu Magnetic Latvia Film Conference, kas norisināsies RĪgā 2019. gada 18.-19. oktobrī. Tajā piedalīsies Latvijas kino profesionāļi un ārvalstu producenti.

Lasītākās ziņas valstī

Lolita Ritmane piedzima 1962. gadā latviešu ģimenē Oregonā, Amerikā, vēlākos gados viņa apguva komponēšanu Dika Grova mūzikas skolā. Ritmane komponējusi tādiem labi zināmiem ekranizējumiem kā Young Justice, Marvel's Avengers Assemble un vēl daudziem citiem.

1996. gadā viņa orķestrēja daļu 1996. gada Vasaras Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijas. Par Ritmanes talantu liecina 10 nominējumi Emmy apbalvojumiem un vēl citiem. 2002. gadā komponiste ieguva Emmy par mūziku animācijas seriālam Batman: Beyond.

Lolita Ritmane ieguva izglītību ne tikai Dika Grova mūzikas skolā, bet arī latviešu skolā Amerikā. Komponiste strādājusi pie latviešu mūziķu Lindas Leen un Laura Reinika Ziemassvētku albumiem. Ritmanes tēvs un māsa sarakstījuši dziesmu "Manai tautai", ko atceramies Ievas Akurateres izjustajā izpildījumā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti