Dalies:

Komponistam Pēterim Vaskam – pirmais albums dzimtenē

Komponistam Pēterim Vaskam – pirmais albums dzimtenē
Foto: "Latvijas Kultūras afiša" Facebook konts
  • 28. Mar. 2019

Kopš pagājušās nedēļas klausītājiem Latvijā un visā pasaulē pieejams izcilā latviešu komponista Pētera Vaska albums "Lūgšana" - pirmais darbu apkopojums dzimtenē un komponista dāvana Latvijai simtgadē, informēja ierakstu kompānija "SKANI".

Albumā dzirdamas četras vokāli simfoniskas kompozīcijas, kas tapušas teju 40 gadu laikā. Trīs no tām - “Lūgšana mātei”, Laudate Dominum un “Lūgšana Latvijai”- šajā albumā piedzīvo pirmieskaņojumu jaunās versijās, komponistam ieraksta procesā klātesot. 

Vissenāk ir tapusi “Lūgšana mātei” (1978), kuru iepriekš klausītāji pazina kā “Kantāti sievietēm” ar Imanta Ziedoņa dzeju. Pēteris Vasks to komponēja - kā pats saka - vēl būdams jaunais komponists. Ar Veltas Tomas dzejoli sarakstītā “Lūgšana Latvijai” (2016) šajā albumā dzirdama Viļņa Šmīdberga instrumentācijā korim un pūtēju orķestrim, savukārt Mesa (2005) - korim un stīgu orķestrim. 2016. gadā sacerētais darbs Laudate Dominum korim un simfoniskajam orķestrim ir visnesenāk tapušais darbs šajā albumā.

Lasītākās ziņas valstī

“Gribu ar degošu sirdi lūgt par mūsu laiku, kas tik ļoti mainās. Mums jālūdz, lai nepazaudējam garīgos orientierus - daudzus no tiem jau esam pazaudējuši. Man ar to grūti samierināties. Kāpēc mēs aizejam bezcerīgā materiālismā, lietu un mantu kultā? Virspusējībā un paviršībā? Kāpēc steidzamies, paši nezinādami kurp? Tādēļ savā mūzikā gribu atgādināt, ka ir arī cits ceļš!" teic Pēteris Vasks.

Ieraksts tapis 2018. gada septembrī koncertzālē Lielā Ģilde un to ieskaņoja Valsts akadēmiskais koris “Latvija”, Latvijas Naconālais simfoniskais orķestris, Orķestris "Rīga" , soprāns Laura Teivāne un diriģents Māris Sirmais. 

Albums būs pieejams klausītājiem visā pasaulē gan kā CD tirdzniecības vietās, gan arī digitālās lejuplādes un straumēšanas platformās. Projekts tapis pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fondam un komponista Pētera Vaska atbalstam.

Foto: "Latvijas Kultūras afiša" Facebook konts

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti