Dalies:

Koalīcijas politiķi droši par Levita ievēlēšanu prezidenta amatā

Koalīcijas politiķi droši par Levita ievēlēšanu prezidenta amatā
LETA/ Paula Čurkste
  • 28. May. 2019

Koalīcijas politiķi ir pārliecināti, ka rīt Saeimas ārkārtas sēdē Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits tiks ievēlēts Valsts prezidenta amatā.

Politiķi šodien koalīcijas partiju iknedēļas sanāksmē apsprieda jautājumu par prezidenta vēlēšanām un pārliecinājušies, ka "viss ir sagatavots vēlēšanām". Koalīcijas partiju pārstāvji pēc sanāksmes pauda pārliecību, ka Levits gūs vairākuma atbalstu un tiks ievēlēts prezidenta amatā. Visas koalīcijas partijas jau iepriekš pauda atbalstu Levita kandidatūrai, izņemot "KPV LV" frakciju, kur ir atšķirīgi viedokļi.

Taujāts par to, cik "KPV LV" pārstāvju atbalstīs Levitu, šī politiskā spēka pārstāvis Artuss Kaimiņš norādīja: "Esmu pārliecināts, ka Egils Levits trešdien tiks ievēlēts ar balsu pārākumu." Savukārt to, cik "KPV LV" deputātu atbalstīs Levitu, viņš mudināja prasīt pašiem deputātiem.

Lasītākās ziņas valstī

Uz Valsts prezidenta posteni kopā pretendē trīs personas. Koalīcijas deputāti pieteikuši Levita kandidatūru, Zaļo un zemnieku savienība prezidenta amatam izvirzījusi tiesībsarga Jura Jansona kandidatūru, bet daži "KPV LV" iekšējās opozīcijas deputāti - parlamentārieti Didzi Šmitu.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēmis nekandidēt uz otro termiņu augstajā amatā.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti