Dalies:

Koalīcija zaudē vairākumu; vai būs jaunas Rīgas domes vēlēšanas?

Koalīcija zaudē vairākumu; vai  būs jaunas Rīgas domes vēlēšanas?
Latviesi.com
  • 31. May. 2019

Par jaunā Rīgas domes priekšsēdētāja Daiņa Turlā iecelšanu amatā vakar balsoja 32 koalīcijas deputāti, taču balsot par valdošās koalīcijas virzītajiem kandidātiem citās pozīcijās  četri Saskaņas frakcijas deputāti nepiekrita, tādēļ tika izslēgti no frakcijas. Līdz ar to “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” koalīcija zaudējusi vairākumu Rīgas domē.

Kā šorīt raidījumā ”Rīta Panorāma” atzina “Gods kalpot Rīgai” līderis Andris Ameriks , 4 saskaņieši izslēgti, jo nepiekrita balsot par “Saskaņas” izvirzīto kandidātu vicemēra amatam Sandri Bergmani un GKR virzīto pārstāvi Rīgas Brīvostā Oļegu Burovu.

Ameriks sacīja, ka pēc četru “saskaņiešu” - vicemēra Vadima Baraņņika un deputātu Valērija Petrova, Alekseja Rosļikova un Vitālija Dubova izslēgšanas no frakcijas situācija ir sarežģīta, koalīcijai ir tikai 28 no 60 balsīm. Tagad notikšot sarunas ar visiem 60 Rīgas domes deputātiem par to, kā strādāt turpmāk. “Ja neizdosies  vienoties par jauna vairākuma izveidi, neizslēdzu, ka nāksies rīkot ārkārtas vēlēšanas,” sacīja Ameriks.

Lasītākās ziņas valstī

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti