Dalies:

Ko par Kursieša jauno spēlfilmu "Oļegs" domā skatītāji?

Ko par Kursieša jauno spēlfilmu "Oļegs" domā skatītāji?
Oskars Kupics
  • 08. Oct. 2019

Pagājušās nedēļas izskaņā pie kino skatītājiem nonāca skaudrs stāsts par mūsdienu verdzību - režisora Jura Kursieša uz patiesiem notikumiem balstītā filma "Oļegs". Daudzi skatītāji atzinīgi novērtējuši tēmas aktualitāti un aicina ikvienu noskatīties filmu, bet īpaši tos, kuri plāno emigrēt, un tos, kuru ģimenes locekļi vai paziņas devušies uz ārzemēm labākas dzīves meklējumos, norāda Marta Lagzdiņa, Filmas “Oļegs” komunikācijas konsultante.

Vēl pirms oficiālās pirmizrādes Kannu un citos prestižos kinofestivālos atzinību guvusī režisora Jura Kursieša filma "Oļegs" piedzīvoja reģionālās pirmizrādes un diskusiju ciklu vairākās Latvijas pilsētās. Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons atklāj: "Pēc filmas noskatīšanās izpratne par cilvēktirdzniecību paplašinās raķešu ātrumā. Iesaku noskatīties visiem, kuri brauc "piepelnīties" uz ārzemēm."

Pirmizrādes skatītāju rindās bija arī pazīstamā raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece-Gavare, kura atzīst, ka tik plaša emociju gamma, skatoties kino, sen nav piedzīvota. Viņa norāda, ka šis ir viens no iespaidīgākajiem kinodarbiem, ko redzējusi pēdējā laikā. "Filma ļoti sāpīgi nospēlē uz ļoti svarīgām notīm ar vispareizāko instrumentu," par filmu "Oļegs" izsakās Baiba Sipeniece-Gavare.

Lasītākās ziņas

Savukārt Valsts akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais stāsta: "Es gribu cerēt, ka šī filma varētu uzrunāt lielu sabiedrības daļu, kas nav latvieši. Tā liek domāt par nopietnām globālām tēmām, par neticamām tēmām, kas ir tepat blakus."

Arī aktieris Vilis Daudziņš sacīja, ka sen nav redzējis kaut ko tik "ievelkošu". "Jau no pirmās sekundes, kad ieraugu varoni, es sekoju līdzi un aizvien vairāk jūtu viņam līdzi, un aizvien vairāk viņā iedzīvojos, identificējos ar viņu," pēc filmas saka aktieris.

Jau ziņots, ka Jura Kursieša filma "Oļegs" (2019) ir patiess stāsts par Latvijas iedzīvotāju, kurš dodas uz Beļģiju labākas dzīves meklējumos, bet pēc sasaistīšanās ar poļu mafiju nokļūst verdzībā un attopas dziļākajā savas dzīves bezdibenī. Filma ar panākumiem izrādīta Quinzaine des Réalisateurs Kannās, kā arī guvusi balvas citos starptautiskos kinofestivālos. Šobrīd filma skatāma vairāk nekā 40 vietās Latvijā.

Filma "Oļegs" ir Latvijas filmu studijas "Tasse Film", Lietuvas, Francijas un Beļģijas kopražojums. Filma tapusi ar Nacionālā Kino centra un Lietuvas Kino Centra atbalstu, turklāt 2017. gada decembrī projekts saņēma līdzfinansējumu prestižajā Beļģijas filmu fondā Le Centre du Cinéma et de l'Audiovisuel, kur projekti līdzfinansējumam tiek iesniegti no visas pasaules.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti