Dalies:

Ko no jaunā valsts budžeta iegūs diaspora?

Ko no jaunā valsts budžeta iegūs diaspora?
Paula Čurkste, LETA
  • 18. Oct. 2019

Saiemā šonedēļ tika iesniegts nākamā gada valsts budžets, kas paredz arī papildu atbalstu diasporai. Līdz šim diasporas politikas iniciatīvām atvēlētais budžets bija aptuveni 3,4 miljoni eiro. Lielākā daļa no tā veltīta latviskās izglītības un kultūras tradīcijas uzturēšanai diasporā.

Jaunajā budžetā paredzētais papildu atbalsts diasporai nozīmē, ka tiks veicināta tautiešu pilsoniskā līdzdalība un saikne ar Latviju, nodrošināta tautiešu iesaiste diasporas projektos, uzlabota koordinācija starp partneriem Latvijā.

Ārlietu ministrija portālam latviesi.com skaidro: “Diasporas pārstāvjiem Ārlietu ministrijā ir iespēja saņemt līdzfinansējumu projektiem, kas veicina diasporas pašorganizēšanos, latviskās identitātes stiprināšanu un saiknes uzturēšanu ar Latviju. Šogad ir saņemti 263 projektu pieteikumi, no kuriem pašreiz atbalstu saņēmuši 110 projekti 25 valstīs. Tie ir, piemēram, diasporas bērnu un jauniešu pasākumi, diasporas organizāciju vadītāju sanāksmes, diasporas saieti latvisko tradīciju uzturēšanai,  valsts svētku dienu atzīmēšanas pasākumi u.c.”

Lasītākās ziņas valstī

Budžeta līdzekļi novirzīti arī vēstniecības atvēršanai Austrālijā, Kanberā, kas šīs un tuvējo valstu tautiešiem konsulāros pakalpojumus padarīs pieejamākus. 

Ārlietu ministrijai jaunajā budžetā kopumā veltīti 65 miljoni eiro, kuri tiks novirzīti gan diplomātiskā dienesta stiprināšanai, Latvijas valstpiederīgo aizstāvībai, valsts drošības un ekonomikas interešu īstenošanai un nostiprināšanai. Tiks uzlabtoas diplomātisko pārstāvniecību spējas sniegt atbalstu Latvijas valstpiederīgajiem. Veicināts Latvijas eksports un ekonomiskā sadarbība ar ārvalstīm un stiprināta valsts drošība.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti