Dalies:

Ko diaspora nozīmē Latvijai un Latvija diasporai? Diskusija

Ko diaspora nozīmē Latvijai un Latvija diasporai? Diskusija
Foto: CC0 licence
  • 25. Jun. 2019

Ko diaspora nozīmē Latvijai un Latvija diasporai, kā mainījusies ārvalstīs dzīvojošo latviešu loma un attiecības ar Latviju, un kādas iespējas paveras sadarbībai ar diasporu nākotnē – tie būs daži no jautājumiem, kuri tiks apspriesti Latvijas Universitātes migrācijas pētnieku organizētajā diskusijā.

Pēdējos gados notikušas ievērojamas pārmaiņas Latvijas attiecībās ar ārpus valsts dzīvojošajiem. Pieņemts diasporas likums, uzsākti jauni remigrācijas atbalsta pasākumi, turklāt arvien aktīvāku lomu saiknes uzturēšanā ar diasporu uzņemas privātais un nevalstiskais sektors. Pasākuma rīkotāji uzsver, ka pārmaiņas skaidri apliecina Latvijas sabiedrības un valsts augošo izpratni par diasporu kā nozīmīgu Latvijas tautas daļu. Mainījusies arī pati diaspora, ārvalstīs izaugot jaunai latviešu paaudzei un vienlaikus arvien vairāk cilvēkiem atgriežoties mājās vai izvēloties pārrobežu dzīvesveidu.

Pētījumi liecina, ka arī tie, kas nolēmuši neatgriezties, tostarp zinātnieki, uzņēmēji un augsta līmeņa profesionāļi, labprāt dažādos veidos palīdzētu Latvijas attīstībā. Tomēr diasporas sadarbības un iesaistīšanās iespējas joprojām ir neskaidras. Tie ir tikai daži no jautājumiem, kam pievērsīsimies diskusijā.

Lasītākās ziņas

Dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus pētniekiem un interaktīvā veidā dalīties ar savu skatījumu un viedokli par diasporai aktuāliem jautājumiem. Piedalīsies Aivars Groza, speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos, pētnieki Mihails Hazans, Inta Mieriņa, Rita Kaša, Baiba Bela. Diskusiju vadīs Ieva Reine, un tajā piedalīsies arī Arnis Kākulis, Kristaps Grasis, Marianna Auliciema, Kristaps Lozeun publikas pārstāvji.

Diskusija «Latvijas emigrantu kopienas jaunajā simtfadē» notiks 27. jūnijā no plkst. 18:00 līdz plkst. 20:00 LU Botāniskais dārzs, Kandavas iela 2, atvērtajā hallē «Šķūnis».

Pasākumu varēs vērot arī tiešraidē internetā Facebook lapā https://www.facebook.com/LuAgenturaFilozofijasUnSociologijasInstituts/. Ar saiti dalīsies arī portāls "Latviesi.com".

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti