Dalies:

KM piešķir 30 000 eiro biedrībai "Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs"

KM piešķir 30 000 eiro biedrībai "Latvieši pasaulē - muzejs un pētniecības centrs"
lapamuzejs.lv
  • 01. Sep. 2019

Kultūras ministrija augustā ir noslēgusi līdzdarbības līgumu ar biedrību "Latvieši pasaulē-muzejs un pētniecības centrs" par valsts pārvaldes uzdevuma - diasporas materiālās kultūras un vēstures mantojuma apzināšanu, komplektēšanu un pieejamības nodrošināšanu sabiedrībai - veikšanu.

2019.gadam KM piešķīrusi biedrībai 30 000 eiro, bet par nākamajiem līgumiem, kas attiecas uz 2020.gadu un 2021.gadu, lems atsevišķi. Administratīvajiem izdevumiem ļauts izmantot ne vairāk kā desmit procentus no piešķirtās summas.

Atbilstoši līgumam biedrībai ir uzdots nodrošināt diasporas materiālās kultūras un vēstures mantojuma, tai skaitā izceļošanas viļņu vēstures un diasporas latviešu dzīvesstāstu izpēti, apzināšanu, komplektēšanu un saglabāšanu, veidojot diasporas materiālā mantojuma krājumu pētnieciskiem un izglītojošiem nolūkiem.

Lasītākās ziņas valstī

Tāpat biedrībai ir jāveicina izpētē balstītu sabiedrības izglītošanu un informēšanu par diasporas daudzveidīgo pieredzi, devumu Latvijai un latviskās identitātes veidošanu ārpus Latvijas, veidojot izstādes, izglītojošās programmas un publiskus pasākumus, kā arī nodrošinot interesentiem iespēju iepazīties ar diasporas materiālā mantojuma krājuma materiāliem.

Biedrībai ir jānodrošina diasporas materiālā mantojuma saglabāšanu atbilstošās telpās un apstākļos, tai skaitā nodrošinot atbilstošu mikroklimatu un apsardzi.

Biedrībai "Latvieši pasaulē-muzejs un pētniecības centrs" ik gadu jāsagatavo izstāde, izglītojoša programma un publisks pasākums par diasporas daudzveidīgo pieredzi, devumu Latvijai un latviskās identitātes veidošanu ārpus Latvijas un nodrošināt to pieejamību sabiedrībai.

Tāpat biedrībai jānodrošina interesentiem pastāvīgu un regulāru iespēju iepazīties ar diasporas materiālā mantojuma krājuma materiāliem, kā arī jānodrošina aktuālās informācijas par diasporas materiālā mantojuma krājumā iekļautajiem priekšmetiem pieejamību diasporas mantojumam veltītā tīmekļvietnē.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti