Dalies:

KM izsludina atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

KM izsludina atklātu konkursu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu
  • 30. Jan. 2018

Kultūras ministrija (KM) aicina pretendentus pieteikties atklātā konkursā uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu. Pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz š.g. 19. februārim.

Nacionālā teātra valdes locekļa pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, kas pēdējo 7 gadu laikā iegūta valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā, teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu citu svešvalodu, t.sk. angļu valodas zināšanas. Tāpat obligātas ir zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši teātra nozari, kā arī valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, tostarp finanšu vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskās plānošanas prasmes un orientācija uz rezultātu sasniegšanu, labas darba organizācijas un vadības prasmes.

Nacionālā teātra valdes locekļa amata pretendentiem būs jāiesniedz teātra iepriekšējās 3 gadu darbības izvērtējums, kā arī turpmākās darbības attīstības piedāvājums 5 gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi. Citu pieteikumā ietveramo dokumentu apraksts pieejams KM mājas lapas sadaļā Vakances

Atbilstoši likumdošanā* noteiktajam Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3 116,00 eiro.

Pieteikumus Nacionālā teātra valdes locekļa amatam izvērtēs speciāli izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja pienākumus pildīs KM valsts sekretāra vietniece kultūrpolitikas jautājumos Dace Vilsone, komisijas locekļu pienākumus – VSIA „Latvijas Nacionālā opera un balets” valdes loceklis Zigmars Liepiņš, Pārresoru koordinācijas centra Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, KM Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija un neatkarīga eksperte – biedrības „Latvijas Jaunā teātra institūts” valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore - Zane Kreicberga.

Jau ziņots, ka līdzšinējais Latvijas Nacionālā teātra valdes loceklis Ojārs Rubenis 2017. gada izskaņā darīja zināmu KM savu lēmumu neturpināt darbu kā teātra valdes loceklis un turpmāk - līdz teātra simtgadei - strādāt pie iesāktajiem darbiem kā teātra izpilddirektors.

Konkurss 2018. gada 30. janvārī izsludināts oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”, kā arī KM mājas lapassadaļā Vakances.

* Ministru kabineta 2015.gada 22.decembra noteikumu Nr.791 „Noteikumi par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru” 6., 7., 12.punkts un pielikuma 1.punkts

Foto: Kultūras ministrija

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti