Dalies:

Latviete: Kiprā jāsaņem īsziņa ar atļauju iziet no mājām

Latviete: Kiprā jāsaņem īsziņa ar atļauju iziet no mājām
CC0 licence
  • 27. Mar. 2020

Šonedēļ īpaši stingri piesardzības pasākumi ieviesti kūrortu salā Kiprā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma". Kirpā no jaunā koronavīrusa miruši trīs cilvēki un vairāk nekā 130 inficējušies. Tā kā sākotnēji iedzīvotāji nepakļāvās aicinājumiem bez vajadzības no mājām neiziet, patlaban iziešanai jālūdz īpaša atļauja. Pretējā gadījumā būs jāšķiras no 150 eiro.

Jūlija uz Kipru pārcēlās pirms vairākiem gadiem. Strādā celtniecībā un audzina bērnu. Sarunas laikā ik pa brīdim dzirdamas neatliekamās medicīniskās palīdzības sirēnu gaudas, jo trīs kilometrus no Jūlijas dzīvesvietas ir Covid-19 pacientu slimnīca. Kopš otrdienas, 24. marta, Kiprā aizliegts iziet no mājām bez īpašas atļaujas.

Lasītākās ziņas valstī

“Ja tu esi mediķis, tad tev izdod papīru, kuru paraksta tavs darba devējs. Un ar to papīru var aiziet uz darbu un atpakaļ. Tur ir rakstīts, no cikiem līdz cikiem strādā,” zina stāstīt Jūlija.

Tikmēr attālinātā režīmā strādājošie pamest dzīvesvietu drīkst tikai astoņos gadījumos. Piemēram, lai dotos iepirkt pārtiku, izvestu suni pastaigā. Un arī tad jāsūta īsziņa uz īpaši izveidotu numuru un jāgaida atļauja.

Pie veikaliem, bankomātiem un aptiekām dežūrē kārtības sargi. Ja kādu pieķer atrodamies publiskās vietās bez atļaujas, jāmaksā 150 eiro. Tik stingri pasākumi ieviesti pēc tam, kad cilvēki neieklausījās amatpersonu aicinājumos bez vajadzības apkārt nestaigāt.

“Neviens neklausīja, visi ārā, šurpu turpu, šurpu turpu, ar mašīnām brauca. No 23. marta viss ir slēgts. Tā ir labāk. Nekad nevari zināt,” stāsta Jūlija.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti