Dalies:

Ķīniešu jaunieši repo latviešu valodā

Ķīniešu jaunieši repo latviešu valodā
  • 13. Jun. 2019

“Mana sirds ir Latvijā, lūdzu dod man spēku. Visur Tevi, Latvija, dzirdu, jūtu, redzu!” Patriotiskā dziesma, kuru izpilda dziedātājs Reiks, izpelnījusies arī Ķīnas jauniešu atzinību. Video, kurā redzams, ka studenti izpilda šo dziesmu latviešu valodā, kļuvis populārs un raisījis jautājumus- kas ir šie jaunieši Ķīnā, kas repo skaidrā latviešu valodā?

 

Lasītākās ziņas valstī

Kā noskaidroja portāls “Latviesi.com”, sie ir ķīniešu jaunieši, kas Pekinas Starptautisko studiju universitātē studē latviešu valodu bakalaura programmā. Viņi šobrīd ir 2. kursa studenti. Daļa no viņiem rudenī turpinās studijas Rīgas Tehniskajā Universitātē tehniskās tulkošanas programmā. Bakalaura studiju programmas ietvaros viņi apgūst valodu, vēsturi, kultūru, fokloru, literatūru.

“Runājot par šo dziesmu - parādīju to pagājušajā gadā, kad runājām par patriotisku mūziku, bet viņi iemācījās to dziedāt pēdējās nedēļas laikā. Viņi zina arī citu latviešu mūziku, it sevišķi to, kuru var atrast ķīniešu mūzikas straumēšanas vietnēs, jo visas rietumu aplikācijas un mājaslapas te ir bloķētas. Viņi vēl ir atzinīgi izteikušies par Lauri Reiniku, “Prāta Vētru”, “Musiqq”, Ozolu, Donu un arī Anša dziesmu "Zemes stunda",” stāsta viņu lektore Laura Mestere.

Laura Mestere stāsta – pasākumā, kurā uzņemts video piedalījās žurnālisti no Eiropas valstīm, lai iepazītos ar studentiem, kuri apgūst gandrīz visas (ja ne visas) Eiropas valodas šājā universitātē.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti