Dalies:

"Kinfield" ar barankām pie Saeimas protestē par nodokļu politiku valstī

"Kinfield" ar barankām pie Saeimas protestē par nodokļu politiku valstī
  • 20. Jun. 2019

Vācijā dzimusī un augusī, bet Latvijā atgriezusies Kristīne Rožkalne jau iepriekš medijos izpelnījās daudz uzmanības saistībā ar restorāna "Kinfield" nodokļu parāda ķibelēm, kuru dēļ uzņēmumu nācās slēgt. Šodien viņa un atbalstītāji pie Saeimas ēkas sarīkoja iepriekš sociālajos tīklos izsludinātu protestu pret nodokļu politiku valstī. Pie parlamenta durvīm tika noklāts sarkans paklājs, uz kā samestas barankas kā simbols pārticības trūkumam.

Sarunā ar portālu, viņa skaidroja protesta iemeslus: "Mēs gribam, lai mums pievērš uzmanību, Saeimas deputāti un citas iestādes, ka ir šī kritiskā masa, kura tiešām gaida pārmaiņas un ka pārmaiņas patiesībā ir neizbēgamas, gan nodokļu slogā, gan saistībā ar darbaspēku, bet arī ar attieksmi. Mēs gribam aicināt domāt vairāk par to, ka situācija Latvijā ir tāda, ka ļoti daudzi izceļo. Cik gadus vajag, lai būtu vēl skumjāks skats?"

Runājot par Diasporas likumu, kurā ietverts punkts par remigrāciju un uzņēmējdarbības veicināšanu, Kristīne saka "skaidrs, ka motivācija atgriezties ir tuvu barankai. Jo mēs tikai dzirdam par tiem, kas ir ārzemēs un cilvēki nav gatavi atgriezties. Tie, kas ir atgriezušies, ir atkal tuvu lēmumam doties prom."

Lasītākās ziņas valstī

Jautāta par iespējamo risinājumu, Kristīne piedāvā divus ceļus. Viens - samazināt nodokļu slogu, otrs - mainīt attieksmi."Deputāti šodien atbild, ka nav tik ātra tā lieta darāma. Bet ja mēģinātu darīt, tas būtu viens ceļš. Ka vispār maina likumu un maina šo nodokļu slogu, kas motivē veikt savu uzņēmējdarbību, ne tikai izdzīvot, bet tiešām arī dzīvot šeit Latvijā. Un otrs ir attieksmes maiņa. Tas pats ar visiem konta bloķēšanas veidiem, ar sodiem, ar konsultācijām, ar ko lepojas dažas iestādes, bet kas ir katastrofālas šobrīd. Protams, ir arī labi gadījumi un labi darbinieki, par to nav šobrīd runa. Bet diemžēl pārsvars ir citādāks."

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti