Dalies:

Ņujorkā atklāj Zanes Onckules veidoto izstādi "Balticana"

Ņujorkā atklāj Zanes Onckules veidoto izstādi "Balticana"
  • 04. Apr. 2019

Laikmetīgās mākslas centrs "Kim?" sadarbībā ar Heseles mākslas muzeju un Kuratorālo Studiju Centru šonedēļ atklās Zanes Onckules veidoto izstādi "Balticana". Izstāde būs apskatāma no 7. aprīļa līdz 26. maijam Heseles mākslas muzejā Ņujorkā, ASV, informē Laikmetīgās mākslas centrs.

Izstādē aplūkojamas gleznas, manuskripti, fotogrāfijas un kolāžas, ko radījuši tādi mākslinieki kā Auseklis Baušķenieks, Pīters Fends, Iļja Lipkins un Koljēra Šolla, kā arī Tobiasa Kaspara veidots reflektīvais panelis un jauni pasūtījuma darbi. Starp šiem darbiem ir arī mākslinieku apvienības “BRUD” efemera gaismas instalācija, Vitauta Jurēviča skaņa un performance un Īana Rozena tiešsaistes intervence. Izstādes iekārtojumu noteikuši arhitektoniski elementi, piemēram,  portāls, kurš ved uz Baltijas reģiona nacionālajām, filozofiskajām, vēsturiskajām, laikmetīgajām, absurdisma un postkoloniālisma drāmām.

Kā norāda Kim? pārstāvji "Balticana" poētiskā veidā pievēršas neskaidrajām, bet daiļrunīgajām saiknēm starp Baltijas reģiona vēsturisko, kulturālo un sociālpolitisko kontekstu, uzsverot līdzīgu noskaņu mākslā, sabiedrībā un cilvēku uzvedībā, radot alegorisku ceturto valsti, trīs Baltijas valstu pusmāsu vārdā Balticana.

Izstādē aplūkojamie darbi ņemti no privātkolekcijām, tostarp, "Marieluise Hessel collection", Zuzānu kolekcijas, un Onckules personiskās kolekcijas. Izstādei veltīts arī pētījums-rakstu darbs “Balticana”.

Hessel Mākslas Muzejs ir viens no redzamākajiem Ņujorkas štata muzejiem, kas ir daļa no Bārda Koledžas Kuratoriālo Studiju Centra. Muzeja patroneses Marieluise Hessel vārdā nosaukto institūciju veido 1600 kvadrātmetru plašas izstāžu zāles, un tā ir mītne aptuveni 1700 laikmetīgās mākslas darbu kolekcijai, kurā pārstāvēti tādi mākslinieki kā Sols Levits, Sindija Šērmane, Gerhards Rihters, Rozmarija Trokele. Patstāvīgo instalāciju veido tādu mākslinieku kā Martins Krīds, Oliafurs Elissons, Roberts Gobers un Lorencs Vīners darbi.

Foto: Auseklis Baušķenieks, “Gribu tikt zirgā”

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti