Dalies:

Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris koncertē Insbrukā, Austrijā

Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris koncertē Insbrukā, Austrijā
  • 01. Nov. 2018

Savas valsts simtgadi šogad svin netik vien Latvija, bet arī vairākas citas Eiropas valstis, tostarp Lietuva, Igaunija un Austrija. 26. oktobrī, Austrijas Valstssvētkos, Tiroles galvaspilsētā Insbrukā ar diviem koncertiem uzstājās Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris diriģentes Vinetas Litaunieces vadībā. Par augsto līmeni liecina tas, ka koris 2017. gadā Eiropas koru olimpiādē Rīgā kategorijā „Bērnu kori“ ieguva čempionu titulu. Koris sastāv no apm. 40 bērniem vecumā no 8 līdz 15 gadiem.

Austrijas Valstssvētkos Tiroles Dziedātāju Federācija („Tiroler Saengerbund“) Insbrukā katru gadu rīko Kora dienu („Chortag“), un bērnu koris no Latvijas, kopā ar kamerkori „KlangsCala“ no Zalcburgas, bija abi ielūgtie viesu kori. Pārējie kori un vokālie ansambļi, kas bija ieradušies Insbrukā, bija no Tiroles.

Pirmais koncerts bērnu korim 24. oktobrī bija Telfsā, apm. 30 km uz rietumiem no Insbrukas, bet galvenā uzstāšanās bija 26. oktobrī Insbrukā. Pēcpusdienā koris sniedza īsu brīvdabas koncertu („Platzlsingen“) kādā Insbrukas vecpilsētas laukumiņā netālu no slavemā „Zelta jumtiņa“, bet galvenais koncerts bija tās pašas dienas vakarā jaunajā, 6. oktobrī atklātajā un līdz gandrīz pēdējai vietai pilnajā Insbrukas „Haus der Musik“ koncertzālē.

Lasītākās ziņas valstī

Koncerta sākumā dziedāja Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris, vidus daļā uzstājās Tiroles jauniešu koris („Tiroler Landesjugendchor”), kas 2017. gadā viesojās Latvijā, un koncerta beigās dziedāja pieaugušo kamerkoris „KlangsCala“ no Zalcburgas.

Ķekavas Mūzikas skolas bērnu koris, kuru diriģente Vineta Litauniece vada jau kopš 2006. gada, atskaņoja septiņas dziesmas: „Laudate” (Rihards Dubra), “Kā maize abrā rūgst” (Austriņa), tautas dziesmu „Zvirbuli, zvirbuli, kad ņemsi sievu?“ Andra Sējāna apdarē, „Lauva padebešos“ (Raimonds Pauls / Jānis Poruks), tautas dziesmu „Kur tad Tu nu biji?” Raimonda Paula apdarē, kā arī divas angļu dziesmas – „Only you“ un „What a wonderful world“. Klavieru pavadījumu pie „Steinway“ flīģeļa veica Jolanta Barinska.

Koncerta beigās sajūsminātajai publikai tika sniegtas divas piedevas. Visi trīs kori kopā dziedāja latviešu dziesmu – Valta Pūces „Cik pasaule šī ir skaista“ ar Pētera Brūvera vārdiem – un kādu austriešu dziesmu.

Raksta autors: Nilss Silkalns
Foto: Reinhold Sigl

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti