Dalies:

Kazahstānas pilsētā Almatī informē par Latvijas simtgades pasākumiem

Kazahstānas pilsētā Almatī informē par Latvijas simtgades pasākumiem
  • 19. Apr. 2018

Š.g. 17.aprīlī Latvijas vēstnieks Kazahstānā Jurijs Pogrebņaks uzsāka speciāli Latvijai veltīto prezentāciju vairāk kā simts starptautiskajiem avio pārvadātājiem, Kazahstānas tūrisma firmu un tūrisma nozares pārstāvjiem konferencē Kazahstānā, Almatī pilsētā. Konference tika rīkota sadarbībā ar airBaltic aģentu Centrālajā Āzijā “APG – Kazakhstan /Kyrgyzstan/ Tajikistan/ Uzbekistan”, airBaltic un Latvijas Viesnīcu un tūrisma asociāciju.

Atklājot pasākumu, vēstnieks informēja par Latvijas neatkarības simtgadi, tai veltītām svinībām Latvijā un visā pasaulē, kā arī aicināja apmeklēt Latviju, izmantojot tiešo avio satiksmes reisu Rīga-Almati-Rīga, kuru ar 29. aprīli uzsāk Latvijas nacionālā aviokompānija airBatic. Vēstnieks informēja klātesošos par Latvijas-Kazahstānas attiecībām, Latvijas ieguldījumu ES attiecību veidošanā ar Centrālās Āzijas valstīm. Vēstnieks uzsvēra, ka tieši Latvijas ES prezidentūras laikā 2015.gadā tika atjaunota ES Centrālās Āzijas stratēģija un ES speciālā pārstāvja Centrālajā Āzijā amats, ka arī saskaņots ES-Kazahstānas Paplašinātās partnerības un sadarbības līgums, kuru kā pirmā ES valsts ratificēja tieši Latvija.

Par Latvijas piedāvājumu, pasākumiem, Rīgas lidostu, airBaltic attīstību klātesošos konferences dalībniekus informēja arī Latvijas viesnīcu un tūrisma asociācijas ģenerāldirektore Santa Graikste, airBatic pārstāvniecības Krievijā un NVS vadītājs Dmitrijs Zelenins (Dmitry Zelenin), LIAA pārstāvniecības vadītājs Kazahstānā Vladimirs Samoilenko, Radisson viesnīcu tīkla pārstāvis Latvijā Andis Kiebickis un Latvijas tūrisma aģentūras Baltic Travel Group pārstāvis Aleksejs Osipovs.

Dienas otrajā pusē vēstniecība organizēja atsevišķu tikšanos un diskusiju ar Kazahstānas tūrisma aģentūru asociācijas (АТАК - Ассоциация Туристических агенств Казахстана) pārstāvjiem, kurus informēja par Latvijas 100.gadi, tiešā reisā atjaunošanu starp Rīgu un Almati. Tikšanās vairāk, kā 30 asociācijas kompāniju pārstāvji.

Prezentācijas notika Kazahstānas lielākās starptautiskās tūrisma izstādes KITF (Kazakhstan International Tourism Fair) priekšvakarā un ieskandināja Latvijas vēstniecības Kazahstānā mēneša garumā plānotos pasākumus Kazahstānā Latvijas simtgades programmas ietvaros.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti