Dalies:

Kaspars Putniņš kļūst par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu

Kaspars Putniņš kļūst par Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu
LETA/Edijs Pālens
  • 11. Mar. 2020

Nopelniem bagātais latviešu diriģents Kaspars Putniņš kļuvis par pasaules slavenā Zviedrijas Radio kora galveno diriģentu, šodien paziņots Zviedrijas radio mājaslapā. Tā ir viena no iekārojamākajām pozīcijām kormūzikas pasaulē, teikts paziņojumā.

Putniņš kā desmitais galvenais diriģents kora vēsturē stāsies Petera Dijkstra vietā, kurš atstājis šo pozīciju pēc 11 gadu darba. Putniņš ar Zviedrijas Radio kori sadarbojies jau iepriekš. Taču kora galvenā diriģenta godā Putniņš pirmoreiz uzstāsies šī gada oktobrī Stokholmā.

“Kaspars Putniņš ir viens no pasaules cienītākajiem kordiriģentiem. Viņš ir uzmanīgs, radošs, izcils mūziķis un atvērti domājoša personība, kas var palīdzēt Zviedrijas Radio korim turpināt kaldināt panākumus nākotnē. Putniņa stāšanos galvenā diriģenta amatā atbalsta viss kora kolektīvs,” izvēli pamato Stafans Bekers, Zviedrijas Radio koncertzāles ģenerālmenedžeris.

Lasītākās ziņas valstī

Putniņš vienlaikus ir mākslinieciskais direktors un galvenais diriģents Igaunijas Filharmoniskajam kamerkorim un ir ciešā sadarbībā ar Latvijas Radio kori teju trīsdesmit gadu garumā. Viņš regulāri uzstājies kopā ar vēl daudziem prominentiem koriem un mūziķiem, veidojis vairākus brīnišķīgus projektus kopā ar aktieriem un vizuālajiem māksliniekiem. Viņa kontā ir arī vairāki augstu novērtēti mūzikas ieraksti.

“Zviedrijas Radio koris ir dārgums, ar kuru Zviedrijas radio neizsakāmi lepojas. Šie mūziķi gandrīz simt gadu garumā bijuši neatņemama Zviedrijas mūzikas daļa,” saka Cilla Benko, Zviedrijas Radio ģenerāldirektore, “Uzņemties galvenā diriģenta lomu nozīmē vienlaikus turēt godā kora tradīcijas un pavērt jaunus apvāršņus, piedaloties Zviedrijas radio kultūras aktivitātēs.”

“Joprojām nespēju tam noticēt!” par šo lēmumu sajūsmināts pats Kaspars Putniņš, “Ne mirkli nešaubījos, kad tiku uzrunāts. Šis ir katra diriģenta sapņu darbs. Zviedrijas Radio korī saplūst vienreizīga dziedāšanas tehnika un mākslinieciskais jutīgums. Viņu spēja izgaismot mūziku visās detaļās, iedvesmot vienam otru un saplūst ar mūziku padara darbu ar šiem mūziķiem par unikālu un brīnišķīgu poeredzi.”

Zviedrijas Radio koris dibināts gandrīz vienlaikus ar Zviedrijas Radio – teju pirms simt gadiem. Viņu skanējums ir latiņa daudziem pasaules profesionālajiem koriem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti