Dalies:

Kas šogad gaida līgotājus "Straumēnos" Lielbritānijā?

Kas šogad gaida līgotājus "Straumēnos" Lielbritānijā?
  • 13. Jun. 2019

Lielākās vasaras saulgriežu svinības latviešiem ārzemēs, kas katru gadu pulcē vairākus tūkstošus apmeklētāju, šogad kārtējo reizi notiks Lielbritānijā. Jau astoto gadu Lielbritānijas latviešu apvienība ''Bērzes Strazdi'' organizē trīs dienu ilgu, brīvdabas kultūras un mūzikas festivālu ''Jāņu festivāls – 2019'', kas šogad noritēs no 21. līdz 23. jūnijam Anglijas latviešu vienīgā lauku īpašuma, fonda ''Daugavas Vanagi'' muižas - ''Straumēni'', teritorijā.

Uz Jāņu festivāla skatuves uzstāsies mākslinieki no Latvijas  - Jānis Jarāns, reperis ansis, Olga Rajecka, Viktors Lapčenoks, Aldis Kalniņš, grupas ''Bermudu Divstūris'', ''Apvedceļš'' un ''Eolika''. Festivālā uzstāsies arī Liebritānijā dzīvojošie šlāgermūzikas virtuozi ''Mazie rakari'' un ''Kraukļi'', dīdžeji Vento un Shadows.

Jāņu festivāls, jau tradicionāli, ir populārs ar savu krāšņo kultūras programmu, kura šogad ir pārtapusi par vienu lielu ''Līgotavu'' Avitas O'Donnell vadībā. Līgotavas darbnīcās gan lieli, gan mazi apmeklētāji varēs iegūt zināšanas un iepazīties ar Jāņu tradīcijām un kultūrvēsturi interaktīvā veidā no tradīciju praktizētājiem.

Lasītākās ziņas valstī

Tautas deju, folkloras kopu un lielkoncerta «Jāņu nakts brīnumu pilna» dalībnieki - TDK ''Zīlaine'', TDK ''Jumis'', TDK ''Straumēni'', TDK ''Austras koks'', JDK ''Rakstā'', BDK ''Uguntiņas'', Londonas bērnu tautas deju kopa, BJDK ''Kaķīši'', Pīterboro BTDK, FK Žeperi/Āža kāja, Derbijas koris, DZDRK ''Spiets''.

Festivāla teritorijā darbosies Jāņu amatnieku tirdziņš, sporta spēles, vakara brīvdabas kino tiks izrādītas jaunākās latviešu filmas, putu ballīte, konkursi, bērnu un pieaugušo diskotēkas, zaļumballes, koncerti, gardākie latviešu ēdieni būs baudāmi kafejnīcā, kā arī citas atrakcijas un izklaides visām paaudzēm.

Jau tradicionāli Jāņu festivālu atbalsta LR Ārlietu Ministrija un Latvijas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, piedaloties festivālā ar informācijas stendu, informējot pasākuma apmeklētājus par vēstniecības darbu un aktuālāko informāciju.

Šogad festivāla teritorijā ar informācijas stendiem piedalīsies Nodarbinātības valsts aģentūra, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija,  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas vēstniecība Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē.

NVA klātienē informēs pasākuma apmeklētājus par darba tirgus situāciju Latvijā, NVA un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla EURES pakalpojumiem, kā arī atbalstu tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri vēlas atgriezties Latvijā.  ( NVA tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa "Ja vēlies atgriezties Latvijā", kurā ir apkopota noderīga informācija tiem Latvijas valsts piederīgajiem, kuri dzīvo un strādā ārvalstīs, bet plāno vai apsver iespējas atgriezties Latvijā.)

VARAM stendā pārstāvēs Zemgales Plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore un Zemgales plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra vadītājs, kuri sniegs informāciju par atbalsta pasākumiem remigrācijas jautājumos un aktuālo informāciju tiem, kas ir domājuši par atgriešanos Latvijā. Vairāk informācija par koordinatoru darbu un pieredzes stāsti: www.paps.lv. Jāatzīmē, ka lielākā uzmanība tiek pievērsta ģimenēm ar bērniem, tāpēc ir izveidotas informatīvās platformas par ģimenēm pieejamiem pakalpojumiem, izmantojot tīmekļvietni www.vietagimenei.lv.

Savukārt pie LIAA pārstāvjiem varēs uzzināt aktuālo informāciju par pieejamām atbalsta programmām Latvijas uzņēmējiem uzņēmējdarbības attīstībai vai paplašināšanai, inovāciju radīšanai un to pārnesei uz uzņēmējdarbību, varēs kopīgi apspriest sadarbības iespējas ar Latvijas uzņēmējiem, atrodoties Lielbritānijā, kā arī gūt nelielu ieskatu par LIAA rīkotajiem pasākumiem Latvijā un ārvalstīs. LIAA aicina apceļot Latviju, kā arī izmantot Latvijas uzņēmumu produkciju un pakalpojumus. Aktuālā informācija www.liaa.gov.lv  un LIAA Facebook lapās.

Visas šīs organizācijas spēlē būtisku lomu Latvijas tautsaimniecības attīstībā un Bērzes Strazdu Jāņu festivāla Straumēnos apmeklētājiem būs iespēja klātienē pārrunāt sev interesējošus un aktuālus jautājumus.

 

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti