Dalies:

Kas pēc "Brexit" būs jāzina ceļojot un izmantojot pasta pakalpojumus?

Kas pēc "Brexit" būs jāzina ceļojot un izmantojot pasta pakalpojumus?
  • 06. Feb. 2019

Informējot par situāciju, kad Lielbritānija atstās Eiropas Savienību, valsts iestādes joprojām apskata divus variantus: ka tas notiks bez līguma – jaunā kārtība attiecībās ar Lielbritāniju kā nu jau trešo valsti sāksies šopavasar, 30. martā, savukārt, ja būs izstāšanās līgums, būs pārejas periods. Taču jebkurā gadījumā noteikumu kodols ir ES saistības ar trešo valsti. Muita ir viens no atslēgas vārdiem nākotnes attiecībās ar Lielbritāniju, LV portālam raksta Lidija Dārziņa.

ĪSUMĀ
  • Ja Eiropas Savienības un Apvienotās Karalistes izstāšanās līgums netiks noslēgts, visai drīz – no 30. marta – neturpināsies brīva preču aprite, un tas nozīmē, ka preču nosūtīšanai un saņemšanai no Apvienotās Karalistes arī privātpersonām būs jāformē muitas procedūras, jāmaksā nodokļi.
  • Tā kā Lielbritānija kļūs par trešo valsti, tas ietekmēs gan pasta sūtījumu saņemšanu, gan ceļotājus, jo no trešās valsts pāri robežai personīgajā bagāžā bez nodokļu nomaksas drīkst pārvest ierobežotu daudzumu preču, daudzus pārtikas produktus Eiropas Savienībā nedrīkst ievest vispār.
  • Šķērsojot Latvijas Republikas robežu (gan iebraucot, gan izbraucot) vietās, kur tā ir arī ES ārējā robeža, jebkurai fiziskai personai ir pienākums deklarēt skaidro naudu, ja tās apmērs ir ekvivalents vai pārsniedz 10 000 eiro.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informatīvajos materiālos par to, ko der zināt ceļotājiem un pasta sūtījumu saņēmējiem pēc “Brexit”, arī izklāsta Lielbritānijas aiziešanas divus variantus. Taču pašreiz svarīgi apzināties, ka jābūt gataviem arī ātrākajam termiņam, proti, starp ES un Apvienoto Karalisti jau pēc diviem mēnešiem – no 30. marta – var neturpināties brīva preču aprite, un tas nozīmē, ka preču nosūtīšanai un saņemšanai būs jāformē muitas procedūras, jāmaksā nodokļi.

VID izklāsta galvenos aspektus saistībā ar “Brexit”. Un, ja izstāšanās līguma, kurš paredz pārejas periodu, nebūs, tad 29. marta naktī Apvienotā Karaliste kļūs par trešo pasaules valsti. No tā izriet viss pārējais, arī saistībā ar muitas procedūrām, uzsver VID sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa.

Lasītākās ziņas valstī

Komerciāli sūtījumi, iepirkšanās internetā

Ar būtiskām izmaiņām jārēķinās, saņemot komerciālus sūtījumus no Apvienotās Karalistes vai iepērkoties internetā. Komerciālie sūtījumi ir nelielas vērtības sūtījumi, ko komersanti veic savā starpā, ko komersants sūta privātpersonai vai privātpersona par atlīdzību sūta citai privātpersonai. Tas attiecas arī uz preču iegādi interneta veikalos (saņemot preces no trešajām valstīm).

Ja sūtījuma vērtība ir mazāka par 22 eiro, nodokļi nebūs jāmaksā. Taču, ja šī robežvērtība pārsniegta, jāmaksā PVN. Savukārt, ja sūtījuma vērtība pārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā gan PVN, gan muitas nodoklis.

VID uzsver: atbrīvojums no nodokļiem neattiecas uz sūtījumā esošajiem alkoholiskajiem dzērieniem, smaržām un tualetes ūdeņiem. Savukārt interneta veikalos tabakas izstrādājumus iegādāties ir aizliegts.

Plašāka informācija pieejama portālā lvportals.lv

Foto: LV portāls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti