Dalies:

Kas mērķē uz 8 Latvijas krēsliem Eiropas parlamentā?

Kas mērķē uz 8 Latvijas krēsliem Eiropas parlamentā?
  • 06. Mar. 2019

Šodien sākusies sarakstu iesniegšana Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Lielākā daļa partiju un apvienību savu kandidātu vārdus publiskoja jau iepriekš, bet ir arī partija, kura par savu sarakstu šīm vēlēšanām vēl nemaz nav nobalsojusi un arī līderi pagaidām nenosauc.  Latvijai Eiropas parlamentā ir 8 vietas, kādus vārdus redzēsim vēlēšanu sarakstos, lasiet turpinājumā.

"Jaunās Vienotības" sarakstā esošie un bijušie EP  deputāti

"Jaunās Vienotības" sarakstā  pirmais numurs būs Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis. Otrā būs EP deputāte Sandra Kalniete, bet trešais  -  Saeimas deputāts Arvils Ašeradens.

Lasītākās ziņas valstī

Tālāk sarakstā sekos pašreizējais EP deputāts, bijušais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, eiroparlamentāriete Inese Vaidere, politiķis Ģirts Valdis Kristovskis, kā arī Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica. “Jaunās vienotības” sarakstā būs arī pašreizējais eiroparlamentārietis Aleksejs Loskutovs, Saeimas deputāti Ojārs Ēriks Kalniņš un Andrejs Judins, politiķis Ints Dālderis, Rebeka Kiršteina, Saeimas deputāts Atis Lejiņš, kā arī parlamenta vēlēšanās kandidējušie, bet Saeimā neiekļuvušie Dmitrijs Golubevs, Kārlis Eņģelis un Uģis Rotbergs.

"Attīstībai/Par!" līderi – I.Ījabs, B.Rubesa un I.Ilvesa

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" EP vēlēšanu saraksta līderi būs politikas zinātnieks Ivars Ījabs, bijusī Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail" valdes priekšsēdētāja Baiba Anda Rubesa un Aizsardzības ministrijas ierēdne, bijušā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa dzīvesbiedre Ieva Ilvesa. 

Tālāk seko partijas "Latvijas attīstībai" ģenerālsekretāre Jeļena Jesajana, 13.Saeimas deputāte Marija Golubeva, komunikācijas zinātņu profesors Ainārs Dimants, kā arī Saeimas deputāte un Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentārās asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Inese Ikstena. Sarakstā ir arī Saeimas deputāts Artūrs Toms Plešs, Eiropas Savienības delegāte Starptautiskās sadarbības departamentā Gabonā Adriana Teikule un Latvijas Zinātņu akadēmijas Eiropas Politikas pētījumu institūta un Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers.

Sarakstā ir arī LU Teoloģijas fakultātes profesore Laima Geikina, investīciju fonda "InnoEnergy SE" vadītājs Latvijā Viesturs Zeps, biedrības "Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera" valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa, starptautisku projektu vadītājs Miks Celmiņš, Eiropas Komisijas Finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un Kapitāla tirgu savienības ģenerāldirektorāta vecākais ekonomists Gundars Ostrovskis, kā arī Zāļu valsts aģentūras Zāļu izplatīšanas nodaļas vadītāja vietnieks Sergejs Akuličs.

ZZS lokomatīves – bijušie ministri

Zaļo un zemnieku savienības līderi Eiropas Parlamenta vēlēšanās būs Saeimas deputāti, bijušie ministri Dana Reizniece-Ozola, Raimonds Bergmanis un arī bijušais Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis.

Tālāk sarakstā sekos Daugavpils universitātes prorektors Arvīds Barševskis, Saeimas deputāts Viktors Valainis un Latvijas Nedzirdīgo savienības sociālo pakalpojumu nodaļas vadītājs Edgars Vorslovs, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas Institūta vadītāja Ņina Linde, žurnāla "Vides Vēstis" redaktore Anitra Tooma un biznesa menedžere Anna Poindere. Sarakstā būs arī Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Guna Kalniņa-Priede, bijušais deputāts Guntis Kalniņš, students Mārtiņš Toms Stakss, Jēkabpils pašvaldības vadītāja vietniece Līga Kļaviņa, par projektu vadību Valsts izglītības attīstības aģentūrā atbildīgais Artūrs Strautmanis, uzņēmēja Harita Tohme un Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

JKP līderis – politologs A.Kudors

Jaunās konservatīvās partijas saraksta pirmais numurs būs Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors. Ar otro numuru kandidēs ekonomists, ilggadējs Latvijas pārstāvis Eiropas Komisijā, Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas biedrs Gatis Eglītis, trešo – partijas Ārlietu domnīcas līdere, bijusī Norvēģijas Karalistes aizsardzības atašeja asistente, Saeimas deputāte Linda Ozola.

Uz EP kandidēs arī Beļģijas latviešu biedrības valdes locekle Ilze Zilgalve, jurists, advokāta palīgs Toms Bordāns, uzņēmējs un kultūras projektu kurators Dāvis Stalts, ekonomists un NATO bruņojumu iepirkumu un nodrošinājumu eksperts Indulis Tupesis, globālo iepirkumu speciālists aviācijas specializētā transporta jautājumos "Lufthansa" grupā Zigmārs Vestfāls, satiksmes jomas speciālists un Saeimas deputāts Jānis Butāns, Latvijas armijas virsnieks un bijušais Jaunsardzes un informācijas centra vadītājs Druvis Kleins, kultūras uzņēmējdarbības speciāliste un JKP valdes locekle Santa Suhaka, Vidzemes tūrisma asociācijas vadītājs Raitis Sijāts, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas Starptautisko konsultāciju programmas koordinators Rolands Repša, ekonomiste, enerģētikas uzraudzības speciāliste Agnese Villere, Saules enerģijas speciāliste un bijusī Vides un reģionālās attīstības ministrijas darbiniece Ieva Tikuma, kā arī psiholoģe un personālvadības speciāliste Anita Svece.

Nacionāļi līdzās pieredzei liek pārsteigumu

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" sarakstā ar pirmo numuru kandidē pieredzējušais EP deputāts Roberts Zīle. Ar otro numuru – esošā kultūras ministre Dace Melbārde, bet trešais būs žurnālists Ansis Pūpols.

Ceturtais – Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs un Z/S "Zilūži" īpašnieks Jānis Grasbergs. Sarakstā ir pārstāvēti arī vairāki esošie Saeimas deputāti – Edvīns Šnore, Jānis Dombrava, Aleksandrs Kiršteins un kā noslēdzošais – Saeimas ārlietu komisijas vadītājs Rihards Kols. NA uzsver, ka kandidātu sarakstā ir arī nodrošināta arī reģionālā pārstāvniecība: Rīgas domes deputāts Jurģis Klotiņš, Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre un Latgales tradicionālās kultūras biedrības "Latgaļu sāta" vadītāja Marika Zeimule, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks, Liepājas valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs, valsts prezidenta Valsts valodas komisijas loceklis Normunds Dzintars un Daugavpils reģionālās slimnīcas ārsts Jāzeps Korsaks. Sarakstā iekļauts arī atvaļināts ģenerālis Kārlis Krēsliņš, Latvijas tirgotāju asociācijas stratēģiskās komunikācijas direktors Jānis Tomels un jurists Uldis Brūns.

"Saskaņas" saraksta līderos – Rīgas vadība

Partijas "Saskaņa" saraksta augšgalā  ir Rīgas mērs un partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs un bijušais vicemērs Andris Ameriks. Trešais sarakstā būs Saeimā ievēlētais Boriss Cilevičs.

Tālāk "Saskaņas" valdes šodien apstiprinātajā vēlēšanu sarakstā seko Saeimas deputāte Regīna Ločmele-Luņova, Daugavpils domes deputāts Valērijs Kononovs, kā arī vēl divi "Gods kalpot Rīgai" pārstāvji - Rīgas domes deputāts Dainis Turlais un filoloģe, bijusī Rīgas domniece Ausma Cimdiņa. Starp kandidātiem ir arī Saeimas deputāts Jānis Krišāns, bijušie parlamentārieši Zenta Tretjaka un Aleksandrs Jakimovs, Liepājas domes deputāte Gaļina Skorobogatova, vairāku Ventspils domes komisiju dalībnieks Aleksejs Medvedevs, juriste Inese Tenberga, Rīgas Sociālā dienesta galvenā speciāliste lietvedības jomā Veronika Beluza, Grigorijs Zubarevs un bijušais Saeimas deputāts Andris Morozovs.

LKS līderi EP vēlēšanās būs T.Ždanoka, A.Mamikins un M.Mitrofanovs

Partijas "Latvijas Krievu savienība"saraksta augšgalā likuši politiskā spēka līderi Tatjanu Ždanoku un pašreizējos EP deputātus Andreju Mamikinu un Miroslavu Mitrofanovu.EP vēlēšanās startēs arī Jevgeņija Krjukova, Ludmila Ušakova, Elita Kosaka, Inna Djeri, Jakovs Pliners, Vladimirs Buzajevs, Viktors Guščins, Irina Bobkova, Aleksandrs Filejs, Aleksejs Vasiljevs, Andrejs Pagors un Aleksandrs Livčaks.

"Progresīvajiem" pirmā – G.Anča, otrais R.Putnis

Partijas "Progresīvie" EP vēlēšanu sarakstā pirmā vieta  ir organizācijas "Sustento" vadītājai Guntai Ančai, bet otrajā - partijas priekšsēdētājs Roberts Putnis, kurš bija arī premjera amata kandidāts 13. Saeimas vēlēšanās. Trešā  - projekta "Iespējamā misija" skolotāja Antoņina Ņenaševa.

Šajā sarakstā ir arī nodibinājuma "Vides izglītības fonds" pārstāvis Edmunds Cepurītis, juriste un feministe Dace Kavasa, Eiropas Komisijas Preses dienesta pārstāvis Uldis Šalajevs, advokāte un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes asociētā profesore Solvita Olsena, uzņēmējs Ansis Dobelis, Latvijas Universitātes Socioloģijas nodaļas asociētā profesore Līga Rasnača,  dienesta "Samariešu atbalsts mājās" vadītājs Viesturs Kleinbergs, Rīgas Kino muzeja kuratore Agnese Logina, Brīvības un solidaritātes fonda valdes loceklis Māris Graudiņš, Eiropas Pretnabadzības tīkla Latvijas organizācijas vadītāja Laila Balga, Aizsardzības ministrijas vecākais eksperts Olevs Nikers, komunikāciju konsultante jaunuzņēmumiem Maija Krastiņa un Sergejs Parvatkins, jurists, uzņēmējs un NVO vadītājs.

LRA līderis – E. Smiltēns

Latvijas Reģionu apvienības līderis Eiropas Parlamentavēlēšanās būs apvienības valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns. Viņam arī uzticēts izveidot LRA komandu dalībai EP vēlēšanās, bet kāda tā ir, vēl nav zināms.

"KPV LV"saraksts vēl tikai top; līderi neatklāj

"KPV LV" valde bija plānojusi iepazīties ar saņemtajiem pieteikumiem kandidēt uz Eiropas Parlamentu februāra nogalē sasauktajā kongresā. Bet tā kā sanāksmē bija reģistrējušies tikai 220 biedri, savukārt kvorumam nepieciešami 334 biedri, tika nolemts divu nedēļu laikā sasaukt jaunu sapulci. Partijas līderis Artus Kaimiņš, kurš neoficiāli tiek minēts kā EP vēlēšanu saraksta pirmais numurs, norādīja, ka nākamajā sanāksmē būšot skaidrākas vēlēšanu saraksta aprises un 16 kandidātu komanda tikšot noformēta.

Kā EP vēlēšanās var piedalīties ārzemju latvieši, lasiet šeit: Pirmo reizi Eiroparlamenta vēlēšanās būs iecirkņi ārvalstīs

Foto: CVK

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti