Dalies:

Kas gaidāms no jaundibinātās Ukrainas Latviešu biedrības

Kas gaidāms no jaundibinātās Ukrainas Latviešu biedrības
  • 18. Feb. 2019

Par Ukrainas Latviešu biedrības izveidošanu tika nobalsots 2018. gada 18. novembrī, vēstniecībā svinot Latvijas simtgadi. Aleksis Babuškins tika deleģēts par tās pirmo vadītāju. “Kopš šī emocionālā pasākuma esam nokārtojuši visas oficiālās formalitātes un nu jau esam pilntiesīga organizācija ar tās dibinātājiem, biedriem, zīmogu un enerģiju darīt labas lietas latviskuma uzturēšanai Ukrainā,’’ teic Latviešu Biedrības Ukrainā priekšsēdētājs Aleksis Babuškins.

“Jau diezgan ilgu laiku dzīvoju Kijevā un vienmēr esmu vēlējies iepazīt jaunus latviešus, kuri atrodas Ukrainā, sazināties ar viņiem, runāt latviski. Šo gadu laikā ir izveidojies latviešu pulciņš, kurš laiku pa laikam piesaista citus aktīvus cilvēkus no mūsu dzimtenes. Pavadām laiku aktīvi un interesanti. Kad beidzot sākām domāt par oficiālu statusu, izrādiījās, ka, piemēram, lietuviešiem jau no 1991. gada ir izveidotas dažādas kopienas, bet mums, latviešiem, nav nevienas!’’ stāsta Aleksis Babuškins.

Par dibināšanas grūtībām runājot, pats galvenais, kas varētu būt labāk, ir tautiešu dziļāka interese kopīgo (nevis personīgo) mērķu izvēlē un sasniegšanā.  Gribētos lielāku atsaucību un līdzdalību. Saprotu, tas arī ir darbs, kas jāveic! Bet negribu runāt tikai par grūtībām. No pozitīvā varu minēt to, ka pēc dažādām uz Eiropas integrāciju vērstām reformām Ukrainā bija diezgan viegli un ātri kārtot oficiālo reģistrēšanu.

Aleksis Babuškins atzīst, ka viens no pirmajiem praktiskajiem mērķiem ir Latvijas skvēra izveidošana Kijevā. Šim skvēram jau ir dots nosaukums, izstrādāts un apstiprināts projekts un to īsteno plānots jau šogad.

Ukrainas latviešu biedrība organizē arī latviešu tautas deju kolektīvu “Kastaņi”, kurš ar lielu lepnumu pārstāvēja Ukrainas latviešu diasporu simtgades Deju un dziesmu svētkos. “Turpinām dejot un demonstrēt Latvijas kultūru dažādos pasākumos Ukrainas pilsētās. Šogad gatavojamies maijā uzstāties Eiropas dienas svinībās Kijevas centrālajā laukumā, kā arī Ivanofrankovskas pilsētā starptautiskajā festivālā ”Carpatian Space”,’’ vēsta Aleksis Babuškins.

Vēl viens no svarīgākajiem darbības veidiem un mērķiem Ukrainas latviešu biedrībai ir valodas skola diasporai – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Aleksis Babuškins atzīst, ka plašajā Ukrainā pagaidām nav kursu, kur varētu mācīties vai attīstīt latviešu valodas zināšanas. Tāpēc tagad Latvijas vēstniecībā darbojas skola, kuru vada viena no Latvijas pilsonēm, kas pastāvīgi dzīvo Ukrainā.

“Runājot par bērniem,  divus gadus saviem spēkiem un ar vēstniecības atbalstu vadījām sestdienas skoliņu mazajiem mācīties gribētājiem. Šobrīd esam sapratuši, ka ir nepieciešams piesaistīt profesionālu skolotāju no Latvijas, lai mūsu bērniem augtu valodas līmenis. Darīsim visu, lai biedrība būtu laba bāze dažādu grandu piesaistei šī sapņa īstenošanai,’’ stāsta Aleksis Babuškins.

Šī gada martā Ukrainas Latviešu biedrība plāno doties uz ELA kopsapulci Londonā, lai labāk saprastu, kādos projektos vēl ir iespējams piedalīties, lai gūtu lielāku pienesumu tautiešiem Ukrainā, kā arī iepazītios ar citu biedrību pieredzi un darbību.

“Ticu, ka, turoties kopā svešā zemē, ir vieglāk apzināt un īstenot atgriešanos mājās!’’ ar pārliecību teic Aleksis Babuškins.

Foto: Publicitātes attēls

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti