Dalies:

Kārtējais kibersveiciens no Krievijas! Aizsardzības ministra vārdā izplatīti diskreditējoši e-pasti

Kārtējais kibersveiciens no Krievijas! Aizsardzības ministra vārdā izplatīti diskreditējoši e-pasti
  • 20. Feb. 2019

Izmantojot viltus e-pasta adresi,  aizsardzības ministra Arta Pabrika vārdā vakar vairākiem adresātiem valsts iestādēs izsūtīta ziņa ar nepatiesu un kompromitējošu saturu.

Kā portālu “Latviesi.com” informē Aizsardzības ministrijā, viltus e-pasti ar A.Pabrika parakstu izsūtīti no Krievijā bāzētiem serveriem. Šajās vēstulēs Pabriks it kā skaidro, ka pagājušajā sestdienā apmeklējis kādu bāru Vecrīgā, kurā piedalījies divdomīgās brīvā laikā aktivitātēs. Jāpiebilst, ka šajā laikā aizsardzības ministrs neatradās Latvijā, viņš piedalījās 55.Minhenes drošības konferencē.

“Vēlos izteikt atzinību mūsu kiberdrošības speciālistiem no CERT.LV, kuri ļoti operatīvi likvidēja viltus e-pastus un noskaidroja, ka tie sūtīti no Krievijas serveriem. Varu tikai minēt, vai šādu “uzmanību” esmu izpelnījies ar kritisku interviju Krievijas radiostacijai “Eho Moskvi”, vai “pārāk aktīvu” darbu Minhenes drošības konferencē,” skaidro A.Pabriks.

Lasītākās ziņas

Aizsardzības ministrija skaidro, ka šis e-pasts ir uzskatāms par klasisku identitātes viltošanas operāciju ar spiegošanas elementiem, lai noskaidrotu, no kādām IP adresēm e-pasts ir apskatīts. 

Ministrijā norāda -  šis ir veids, kā iespējami plašā mērogā diskreditēt aizsardzības ministru un aizsardzības nozari, lai veicinātu sabiedrības neuzticību. Aizsardzības ministrija aicina sabiedrību neuzticēties viltus e-pasta sūtījumiem un kritiski izvērtēt saņemto informāciju.

Foto: Ieva Ābele, Saeima

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti