Dalies:

Kariņš uzrunā Eiroparlamentā: Ar populistiem nav vērts cīnīties

Kariņš uzrunā Eiroparlamentā: Ar populistiem nav vērts cīnīties
  • 17. Apr. 2019

Ar populistiem nav jācīnās, jo tas ir bezjēdzīgi – tā vietā ir vērts saprast, kāpēc cilvēki ieklausās populistu dotajos solījumos, to savā uzrunā Eiropas Parlamentā akcentēja Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Pēc Latvijas premjera teiktā, runa ir par četrām pamatproblēmām – darba vietas, dzīvesveids, vide un drošība.

Ministru prezidents runā akcentēja arī nelegāli iegūto līdzekļu legalizāciju un Latvijas cīņu ar šo problēmu. Vienlaikus Kariņš uzsvēra, ka šī nav tikai Latvijas problēma – tā ir kopēja Eiropas problēma, un ir jābūt kopējai Eiropas pieejai tās risināšanā.

Tāpat Kariņš akcentēja klimata pārmaiņas, un arī šajā jom, viņaprāt, jāsper konkrēti soļi.

Lasītākās ziņas

Vēl Latvijas Ministru prezidents savā runā piesauca Krieviju – tā, viņaprāt, ir vairāk drauds saistībā ar viltus ziņu izplatīšanu, mazāk militārajā jomā.

Noslēgumā Kariņš runāja par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, akcentējot nepieciešamību izlīdzināt lauksaimniecības tiešmaksājumus – lai Baltija valstu lauksaimnieki saņemtu līdzvērtīgu atbalstu tam, kādu saņem tā saukto veco ES dalībvalstu zemnieki.

KONTEKSTS:

Trešdien, 17.aprīlī, EP Strasbūrā Latvijas premjers Kariņš uzstājās ar uzrunu par Eiropas nākotni, pēc kuras notika debates ar EP deputātiem un Eiropas Komisijas (EK) pārstāvjiem. Šīs ir divdesmitās un noslēdzošās EP debates ciklā par Eiropas nākotni ar kādu no ES dalībvalstu vadītājiem.  

Pašreizējam EP sasaukumam šī kopumā būs noslēdzošā plenārsesija pirms gaidāmajām Eiropas vēlēšanām – ES dalībvalstīs Eiropas vēlēšanas norisināsies no 23. līdz 26. maijam. Jau jūlijā darbu sāks jaunais – devītais – EP sasaukums.

Autors: LSM.lv

Foto: Ilze Nagla/LTV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti