Dalies:

Kariņš sola vēsturiski lielāko valsts budžetu; papildu vajadzībām pārdalīs 10 miljonus

Kariņš sola vēsturiski lielāko valsts budžetu; papildu vajadzībām pārdalīs 10 miljonus
Foto: Valsts kanceleja
  • 14. Aug. 2019

Nākamā gada budžetā paredzēts 500 miljonu eiro pieaugums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš norādīja, ka tādējādi algām un investīcijām varēs pārdalīt vairāk nekā 10 miljonus eiro.

Kariņš uzsvēra, ka budžets nākamgad būs vairāk nekā 10 miljardi eiro - lielākais, kāds Latvijai jebkad ir bijis. Premjerministrs uzsvēra, ka, lai gan ekonomikas izaugsme palikusi lēnāka, joprojām naudas valsts budžetā ienāk vairāk nekā iepriekš.

Šī gada budžeta izdevumi sasniedz 9,391 miljardu eiro, 2018.gada budžeta izdevumi bija 8,95 miljardi eiro, 2017. gadā izdevumi – 8,36 miljardi eiro, liecina Finanšu ministrijas informācija.

Lasītākās ziņas valstī

Kariņa ieskatā, ir sajūta, ka naudas trūkst, jo cilvēki vienmēr grib vairāk. "Apetīte aug ēdot," sacīja Kariņš. Viņš uzsvēra, ka visas problēmas nav iespējams atrisināt vienlaikus.

Kariņš arī stāstīja, ka labprāt veidotu uzkrājumus, bet viņam kā valdības vadītājam jāsaskaņo dažādo partiju leģitīmās intereses. Politiķis uzsvēra, ka koalīcijas partneru intereses ir leģitīmas. Tādējādi budžets plānots ar nelielu deficītu. Valdībai jāvienojas par kopsaucēju, cik naudas atstāt budžeta deficīta segšanai, cik nepieciešams dot dažādām nozarēm.

Premjerministrs uzsvēra, ka Latvijai nav maz naudas. Jautājums esot par to, kā tiek saimniekots ar esošajiem līdzekļiem.

Kariņš stāstīja par ieceri, ka, viņaprāt, jāatslogo mazās algas, jo Latvijā esot viens no lielākajiem slogiem uz mazajām algām Eiropā. Pēc Kariņa domām, vajadzētu paaugstināt neapliekamo minimumu, nevis minimālo algu, ko iepriekš bija ierosinājusi Jaunā konservatīvā partija. Premjers norādīja, ka, paaugstinot minimālo algu, vairāk naudas nāksies samaksāt arī nodokļos.

Vairāk lsm.lv

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti