Dalies:

Kariņš piedalīsies Eiropadomes sēdē par "Brexit"

Kariņš piedalīsies Eiropadomes sēdē par "Brexit"
  • 21. Mar. 2019

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šodien piedalīsies Eiropadomes sēdē, kurā spriedīs par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības jeb "Brexit".

Saeimas Eiropas lietu komisija apstiprināja oficiālo pozīciju, kas paredz Latvijas gatavību atbalstīt "Brexit" pagarināšanu, ja Lielbritānija to lūgs.mLatvija savu pozīciju paudīs šodien Eiropadomes 27 Eiropas Savienības dalībvalstu (50.panta) formāta sanāksmē.

Ārlietu ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā norādīts - ja Lielbritānija lūdz "Brexit" datuma pagarinājumu, Latvija gatava to atbalstīt, vienlaikus ir nepieciešams skaidrs Lielbritānijas puses pamatojums, kāpēc un uz cik ilgu laiku pagarinājums tiek prasīts, kā arī tiek ievērotas ES līgumu saistības.

Lasītākās ziņas

Kariņš iepriekš norādīja, ka Latvijas interesēs ir uzturēt labas attiecības ar Lielbritāniju. "Ceram uz sekmīgu risinājumu Lielbritānijas un ES sarunās. Eiropadomē plānota diskusija par breksitu un valdība ir atbalstījusi ārlietu ministra piedāvāto pozīciju," 19.martā teica premjers.

Autors: LETA

Foto: Valsts kanceleja

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti