Dalies:

Kariņš cer, ka ES nostāja par termiņiem mudinās britu parlamentu atbalstīt "Brexit" vienošanos

Kariņš cer, ka ES nostāja par termiņiem mudinās britu parlamentu atbalstīt "Brexit" vienošanos
  • 22. Mar. 2019

Skaidra Eiropas Savienības (ES) valstu līderu nostāja attiecībā uz izstāšanās termiņiem varētu mudināt Lielbritāniju tomēr atbalstīt "Brexit" vienošanos, aģentūrai LETA pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš norādīja, ka ir gūti prognozēt, vai pēc izstāšanās termiņa pagarināšanas un diferenciācijas Lielbritānijas parlaments varētu mainīt savu līdzšinējo nostāju un atbalstīt "Brexit" vienošanos.

"Politikā ļoti grūti spriest. Līdz šim Lielbritānijas parlaments diemžēl nevarēja ne par ko vienoties. Iespējams, ka ar šādu skaidru vēstījumu no Eiropadomes kaut kas mainītos Lielbritānijas iekšpolitikā un viņi nobalsotu par vienošanos," sacīja Kariņš.

Lasītākās ziņas valstī

Premjerministrs uzsvēra, ka ES valstu līderi nevēlas "cieto izstāšanos, neskaidrību vai haosu". "Mēs ļoti gribētu, ja reiz ir jāšķiras, lai tas notiktu organizēti un atbilstoši vienošanai, kas panākta apmēram divu gadu laikā. Tas būtu vēlamākais un labākais," norādīja premjers.

"Kuru variantu izvēlēsies Lielbritānija, tā ir viņu lemšana," uzsvēra Kariņš.

LETA jau ziņoja, ka Eiropadome pēc vairākas stundas ilgas sēdes izlēmusi piedāvāt Lielbritānijai divus izstāšanās termiņus, aģentūrai LETA pastāstīja Kariņš.

Kariņš skaidroja, ka Eiropadome piekritusi "Brexit" pagarinājumam, tam nosakot divus termiņus. Viens no termiņiem ir 22.maijs - šajā datumā Lielbritānija no ES varēs izstāties gadījumā, ja nākamajā nedēļā Lielbritānijas parlaments nobalsos par izstāšanās vienošanos. Šāds termiņš nepieciešams, lai Lielbritānijā varētu tikt veikti nepieciešamie likumu grozījumi, lai varētu īstenot panākto vienošanos.

Savukārt gadījumā, ja Lielbritānijas parlaments tomēr nenobalsos par vienošanos, tad tai tiks piedāvāts cits izstāšanās termiņš - 12.aprīlis, skaidroja Kariņš. "Sagaidām, ka līdz tam laikam Lielbritānija vērsīsies pie Padomes ar piedāvājumu vai redzējumu, kā virzīties uz priekšu," teica premjerministrs.

Šāds piedāvājums, kā norādīja Kariņš, ES līderu vidū atbalstīts vienbalsīgi.

Kā ziņots, trešais balsojums par Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas panākto "Brexit" vienošanos pirmdien kļuvis mazticamāks, jo valdības vadītajai nesekmējas pārliecināt eiroskeptiķus pašas vadītās Konservatīvās partijas rindās.

Parlamenta apakšpalāta jau divas reizes noraidījusi Mejas panākto "Brexit" vienošanos. Tajā pašā laikā parlaments ceturtdien ar 210 balsu vairākumu atbalstījis Mejas priekšlikumu par "Brexit" atlikšanu.

Meja brīdinājusi, ka gadījumā, ja vienošanās tiks arī trešo reizi noraidīta, var nākties lūgt ilgstošu "Brexit" atlikšanu, taču tam nepieciešama arī visu pārējo 27 ES dalībvalstu piekrišana, un Brisele jau brīdinājusi, ka tas iespējams vienīgi tad, ja Londona spēj pamatot šādas atlikšanas nepieciešamību.

Autors: LETA
Foto: Latvia in EU Twitter konts @LVinEU
Krišjānis Kariņš intervijā BBC tūlīt pēc tam, kad ES vadītāji ir panākuši vienošanos ar Apvienoto Karalisti par turpmākajiem soļiem.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti