Dalies:

Kariņš ASV ticies ar diasporas pārstāvjiem

Kariņš ASV ticies ar diasporas pārstāvjiem
American Latvian Association
  • 15. Jul. 2019

No daudzām ASV Austrumkrasta pilsētām latvieši bija pulcējušies Rokvilē, lai tiktos ar Ministru Prezidentu Krišjāni Kariņu. Kā stāsta Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, tikšanās laika valdījusi sirsnīga un draudzīga atmosfēra un Kariņam uzdoti daudzi jautājumi par Latvijas attīstību.

"Ministru Prezidentam bija tikšanās ar tautiešiem gan Ņujorkā, gan Vašingtonā, Rokvilē. Ieradušies bija latvieši no daudzām Austrumkrasta pilsētām. Tikšanās bija ļoti sirsnīgas, jo klātesošo viidū bija daudz Krišjāņa Kariņa paziņu un draugu. Viņš informēja tautiešus gan par saviem kontaktiem ar ASV administrācijas vadošajiem politiķiem - viceprezidentu, Kongresa spīkeri, finanšu, ekonomikas un enerģētikas ministriem, ASV biznesa aprindām kā arī par valdības politiskajām prioritātēm - investīciju piesaisti, banku sektora kapitālo remontu. Jautājumi tika uzdoti daudz - gan par attiecībām ar ASV, gan par Latvijas drošību, pensijām, valdības koalīciju, bankām, attieksmi Latvijā pret diasporu," portālam latviesi.com pastāstīja Teikmanis.

Kariņš sociālajā vietnē Twitter par tikšanos raksta: "Mēs esam sīksta tauta, mums ir jātur galva augstu un jābūt lepniem par savu valsti. Paldies latviešu diasporai par sirsnīgo tikšanos latviešu centrā Rokvilē!"

Lasītākās ziņas valstī

 

Līdz ar to Kariņš noslēdzis darba vizīti ASV. Vizītes laikā viņš tikās ar ASV augstākajām amatpersonām Vašingtonā, tostarp ASV viceprezidentu Maiku Pensu, ASV Pārstāvju palātas spīkeri Nensiju Pelosi, finanšu sekretāru Stīvenu Mnučinu un citiem. Ministru prezidents atzīmē, ka ASV prezidenta administrācijas un Kongresa pārstāvji pozitīvi vērtē Latvijas valsts paveikto gan nacionālās aizsardzības spēju stiprināšanā, gan uzņēmējdarbības un investīciju vides sakārtošanu.

“Sarunās ar ASV amatpersonām, uzņēmējiem, domnīcu ekspertiem un žurnālistiem, vienprātīgi izskanēja atzinība par mūsu valsts paveikto īstenojot finanšu sektora uzraudzības “kapitālo remontu”, uzsākto administratīvi teritoriālo reformu, izmaiņas izglītības sistēmā, kā arī aizsardzības spēju stiprināšanu. Mūsu attiecības turpina attīstību pozitīvā virzienā un saņēmu apliecinājumus tam, ka ASV sniegs atbalstu mūsu drošībai arī turpmāk. Arī ASV uzņēmēji novērtē Latvijas progresu, izvērtējot jaunas investīciju iespējas mūsu valstī,” pauda K. Kariņš.

FOTO: American Latvian Association

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti