Dalies:

Kariņš: ASV sankcijas ir iespēja «izgriezt ārā korupciju» no ostām

Kariņš: ASV sankcijas ir iespēja «izgriezt ārā korupciju» no ostām
  • 18. Dec. 2019

ASV lēmums iekļaut sankciju sarakstā no Ventspils mēra pienākumiem atstādināto Aivaru Lembergu un arī Ventspils brīvostu ir iespēja un izdevība sakārtot un depolitizēt lielo ostu pārvaldi un “izgriezt ārā korupciju no šīm struktūrām”, LTV raidījumā “Rīta panorāma” pauda premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Kariņš norādīja, ka ostu pārvaldīšanas modeļa maiņa bija paredzēta valdības deklarācijā, bet ASV sankcijas lika šo plānu iedarbināt ātrāk, un tā ir iespēja sakārtot lietas, kuras “ilgus gadus bija izaicinājums”, “ko gadiem neesam varējuši vai gribējuši izdarīt”.

Premjers skaidroja, ka līdz šim ostas pārvaldīja politiski. Valdības iecere izveidot uzņēmumu “Ventas osta”, kas pārņems Ventspils ostas pārvaldi, ļaus padarīt pārvaldi profesionālu un depolitizētu.

Lasītākās ziņas valstī

Ir veiksmīgi valsts uzņēmumi, tāpēc ka politika tur neiejaucas un tai nevajag iejaukties, piebilda Kariņš.

Pašlaik ostai ir pagaidu pārvalde, bet topošajam uzņēmumam “Ventas osta” vadītājus meklēs atklātā konkursā, kas būs jāizdara līdz gada beigām, “bet centīsimies ātrāk”, pastāstīja Kariņš.  

Viņš norādīja, ka valdība darīs visu, lai Ventspils ostas darbs varētu turpināties, jau ir sperti pirmie nepieciešamie soļi, par kuriem arī ir informēti partneri ASV. 

Tiesa, viņš atzina, ka procedūras personas izslēgšanai no sankciju saraksta ASV ir “smagnējas un lēnas”, bet sarunas ar ASV notiek.

Savukārt runājot par sankciju neskartās Rīgas brīvostas pārņemšanu valsts kontrolē, Kariņš skaidroja, ka “var iedomāties, ka Rīgas ostā nav nekādu korupcijas risku”, bet arī tad, ieviešot jaunu depolitizētu un profesionālu ostu pārvaldes modeli, tas reizē jādara abās lielajās ostās.  

“Mēs [valdība] ar visiem izaicinājumiem esam tikuši galā, esmu pārliecināts, ka tiksim galā arī ar šo, soli pa solim,” sacīja Kariņš.

Autors: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti