Dalies:

Kariņš ar Dānijas premjerministri pārrunās Kristīnes Misānes lietu

Kariņš ar Dānijas premjerministri pārrunās Kristīnes Misānes lietu
Foto: Valsts kanceleja
  • 31. Jan. 2020

Šodien Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) dosies darba vizītē uz Kopenhāgenu, kur plānota tikšanās ar Dānijas premjerministri Meti Fredriksenu, lai cita starpā pārrunātu Kristīnes Misānes lietu, aģentūru LETA informēja premjera birojā.

Kariņš tikšanās laikā ar Dānijas premjerministri plāno pārrunāt abu valstu divpusējās attiecības un lūgs Dānijas valdības vadītāju pievērst īpašu uzmanību Dānijā aizturētās Kristīnes Misānes lietai, aicinot abu valstu tiesībsargājošās iestādes uz sadarbību.

Kariņš ar Dānijas kolēģi arī plāno pārrunāt abu valstu ekonomisko sadarbību un iespējas to paplašināt, kā arī reģiona drošības un Eiropas Savienības aktuālos jautājumus, tostarp Eiropas "zaļo kursu" un nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu. Paredzēts, ka Kariņš kopā ar Fredriksenu apmeklēs "Energy Lab Nordhavn".

Lasītākās ziņas valstī

Vizītes laikā Ministru prezidents plāno apmeklēt arī bezpeļņas publiskās un privātās partnerības organizāciju "State of Green", lai iepazītos ar Dānijas klimata politiku, tostarp pieredzi vēja enerģijas izmantošanā. Premjera birojā piebilda, ka Dānija šajā jomā ir vadošā valsts pasaulē, 47% no tās kopējās patērētās elektroenerģijas tiek saražota no vēja enerģijas. 

Ministru prezidentam ir arī paredzētas intervijas ar Dānijas laikrakstiem "Berlingske" un "Jyllands-Posten", kā arī tikšanās ar latviešu diasporas pārstāvjiem Dānijā.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti