Dalies:

Kāpēc lai es atkal kļūtu par liepājnieku? Remigrācijas konferece

Kāpēc lai es atkal kļūtu par liepājnieku? Remigrācijas konferece
LETA/ Ieva Lūka
  • 22. Jan. 2020

Lai īstenotu daudzveidīgus atbalsta pasākumus remigrācijas sekmēšanai un aktualizētu remigrācijas jautājumu risināšanu, Liepājā tiek īstenots īpašs remigrācijas projekts pašvaldībās. Tā ietvaros notiks konference “Nākamā pietura − Liepāja. Darba un biznesa iespējas remigrantiem”. 

Konference notiks rīt, 23. janvārī, Liepājas viesnīcā “Art Hotel Roma”, un tajā meklēs atbildi uz jautājumu, kāpēc lai ārzemēs dzīvojošie tautieši atkal kļūtu par liepājniekiem? Tiks prezentēti pētījuma dati par atgriešanos Latvijā, pārrunāta diasporas politika un remigrācijas prakstiskā pieredze, arī mīti par atgriešanos Latvijā un darba iespējas.

Par remigrācijas atbalsta pasākumiem stāstīs Dāvis Melnalksnis, VARAM Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vadītājs. Diasporas politikas aktualitātes izklāstīs Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks diasporas jautājumos Aivars Groza,  bet Latvijas Universitātes asociētā profesore un Diasporas un migrācijas pētījumu centra direktore Inta Mieriņa prezentēs pētījumu “Atgriešanās Latvijā”. Liepājas pašvaldības pārstāvji stāstīs par mazas pilsētas ērtībām un lielām iespējam Liepājā, bet par remigrantu nodarbinātību - algu, karjeru, nozarēm - runās Jānis Kreilis, SIA “Your Move” dibinātājs un vadītājs. Piedalīsies arī  Latvijas investīciju un attīstības aģentūras pārstāve Arta Krūze, kura runās par uzņēmējdarbības starta iespējām remigrantiem. Savu stāstu izstāstīs arī Rauls Silts, restorāna “Roma” īpašnieks  - par biznesa uzsākšanu pēc atgriešanās Latvijā.

Lasītākās ziņas

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti