Dalies:

Kanādas tautieši, gaidot Ziemassvētkus, cep pīrāgus

Kanādas tautieši, gaidot Ziemassvētkus, cep pīrāgus
  • 06. Dec. 2017
Sestdienas pēcpusdienā Latviešu Nacionāla Jaunatnes Apvienība Kanādā (LNJAK) rīkoja kopīgu pīrāgu cepšanu, tādējādi uzsākot Ziemassvētku gaidīšanas laiku.
Pīrāgu cepēji sapulcējās Toronto Jāņu baznīcā. Kopumā ieradās 25 latviešu jaunieši - pārsvarā no Toronto un Hamiltonas rajona. LNJAK priekšsēdētāja Līva Zemīte piebilst, ka šis bija salīdzinoši mazs pasākums, uz lielākiem sarīkojumiem parasti ierodas tautieši arī no citām Kanādas vietām. Divi no pīrāgu cepējiem tikai otro reizi piedalījās LNJAK pasākumā. "Mēs ļoti ceram, ka viņi turpinās piedalīties!" teic Līva. "Uz pīrāgu cepšanu bija ieradušies arī divi dalībnieki, kas nav latvieši un nekad nav bijuši latviešu pasākumā, bet atbrauca līdz saviem draugiem, no kuriem daudz bija dzirdējuši par latviešiem."
Kopīga pīrāgu cepšana ir tradicionāls un ikgadējs LNJAK rīkots Adventes laika ieskaņas pasākums. Tas notiek jau gadu desmitiem. Organizācijas biedri to atzīst par perfektu veidu, "kā iesākt Ziemassvētku svinības". Tieši pīrāgu cepšana tiek rīkota, jo tā vienmēr bijusi ierasta pirmssvētku nodarbe latviešu ģimenēs. Turklāt šādā pasākumā Kanādā dzīvojošiem latviešu jauniešiem ir iespēja sanākt kopā un veidot pīrāgus tā kā to darījušas vai joprojām dara viņu vecmāmiņas. Jaunieši var atsaukt atmiņā to, kā bērnībā ģimenes lokā cepti pīrāgi. Cepšanas darbi notiek, klausoties latviešu mūziku. Noskaņa ir jauka un sirsnīga, tā ļauj visiem klātesošajiem justies kā daļai no kopienas.
Šogad cepti gan tradicionālie speķa pīrāgi, gan sēņu pīrāgi, lai gardumu varētu baudīt arī veģetārieši. Kanādas tautiešiem palaimējies: pīrāgiem nepieciešamās sastāvdaļas šajā valstī var iegādāties jebkurā pārtikas veikalā. Kā ierasts, arī šogad pīrāgi izdevās ļoti gardi! Katrs cepšanas dalībnieks varēja paņemt pīrāgus līdzi uz mājām. Dažus pīrāgu groziņus jaunieši atstāja latviešu baznīcai, lai arī citi tautieši var pacienāties.

Raksts tapis projekta "Latvijas Diasporas LV100 notikumu atspoguļošana plašsaziņas līdzekļos" ietvaros ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.


Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti