Dalies:

Kanādas ārlietu ministrs vizītē Latvijā

Kanādas ārlietu ministrs vizītē Latvijā
LETA/ Evija Trifanova
  • 03. Mar. 2020

Latvijā ieradies Kanādas ārlietu ministrs Fransuā Filips Šampaņs. Viņš tiekas gan ar augstākajām amatpersonām, gan rīt apmeklēs Kanādas karavīrus, kuri uzturas Ādažos. Kanāda šobrīd aktīvi iegulda Latvijas aizsardzībā, bet pagaidām atturas prognozēt, vai misiju pagarinās, ziņo Latvijas Televīzija. 

Savu dienu Latvijā Kanādas ārlietu ministrs iesāka ar valdības vadītāja apmeklējumu. Ar Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") pārrunāta abu valstu sadarbība ekonomikā, drošībā, kā arī starptautiskā situācija. Latviju un Kanādu šajā ziņā saista daudzas kopīgas intereses. Abas ir NATO valstis, un tieši Kanādas karavīri jau ilgāku laiku vada NATO kaujas grupu Latvijā, kuras uzdevums ir pasargāt no Krievijas agresijas.

Lasītākās ziņas

Kanādas misijai Latvijā būtu jābeidzas jau pēc trim gadiem, taču Latvijas puse neslēpj, ka, ņemot vērā arvien nedrošo situāciju kaimiņos, vēlētos, lai kanādieši te uzturētos ilgāk.

"Šeit ir lielākais kanādiešu kontingents, kāds vien Kanādai ir ārpus valsts, un mēs esam apņēmušies pildīt savu misiju līdz 2023. gadam, un jūs jau zināt, ka lēmumi par misijām notiek tuvāk izšķirīgajiem datumiem. Bet, manuprāt, pagātne ir labs indikators nākotnei, un mums ir apņemšanās būt šeit, un ar Latviju līdzīgs redzējums, ka drošība nes stabilitāti un stabilitāte nes izaugsmi," klāstīja Šampaņs.

Izskanējis arī, ka Kanāda cer uz Latvijas atbalstu cīņā par vietu pie ANO Drošības padomes galda, kur Kanāda cer būt kā nepastāvīgā locekle, tas ir uz laiku, bet tās sīva konkurente ir arī Norvēģija un Īrija. Latvija pagaidām savu lēmumu patur diplomātiskā noslēpumā.

Avots: LSM.LV

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti