Dalies:

Kalniete aicina Pasaules brīvo latviešu apvienības organizācijas atbalstīt Saieta nama būvniecību Likteņdārzā

Kalniete aicina Pasaules brīvo latviešu apvienības organizācijas atbalstīt Saieta nama būvniecību Likteņdārzā
LETA/ Evija Trifanova
  • 04. Oct. 2019

Eiropas Parlamenta deputāte, "Kokneses fonda" padomes priekšsēdētāja Sandra Kalniete (JV) Pasaules brīvo latviešu apvienības sēdē iepazīstināja latviešu centrālo organizāciju vadītājus ar Likteņdārza attīstību, nākotnes iecerēm un aicināja ziedot Saieta nama būvniecībai, aģentūru LETA informēja "Kokneses fondā".

Kalniete Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēdē uzsvēra, ka Saieta nams būs ne vien laikmetīgs no arhitektūras viedokļa, bet arī no ēkas tehniskā izpildījuma, jo iekštelpu apdare ir plānota no dabīgiem materiāliem, ēkai būs dabiskā vēdināšana, zemes siltuma izmantošana un citi tālredzīgi risinājumi.

"Saieta nama uzbūvēšana ir prioritāte Likteņdārza izaugsmei un ļautu pabeigt Likteņdārza iekārtošanu. Esmu pateicīga Amerikas Latviešu apvienībai, ka tā ir atzinusi Likteņdārza Saieta namu par vienu no prioritāri atbalstāmiem projektiem, kā arī ceru, ka Pasaules brīvo latviešu apvienības organizāciju vadītāji un biedri to atbalstīs. Ziedojumi Likteņdārzam ir piemiņas ziedojumi - mūsu vecākiem un vecvecākiem, kuru sarežģītie likteņi 20. gadsimtā ir varonības un iedvesmas stāsti," pauda fonda padomes vadītāja.

Lasītākās ziņas valstī

Saieta nama būvniecība Likteņdārzā sākta 2016.gada nogalē, kad ēkas pamatos tika ievietota simboliska kapsula ar vēstījumu nākamajām paaudzēm.

Jau vēstīts, ka Saieta nama projekta autors ir arhitekts Andris Kronbergs. Tajā būs apmēram 700 kvadrātmetrus liela konferenču telpa, ko vajadzības gadījumā var sadalīt divās daļās. Apmeklētājiem būs iespēja arī paēst. Ar katoļu, luterāņu un baptistu baznīcām ir panākta vienošanās, ka Saieta namā būs arī neliela lūgšanu kapela, kur apmeklētāji varēs aizlūgt par saviem tuviniekiem. 

Par apmēram 630 000 eiro, ko piešķīra Saeima, ir ielikti Saieta nama pamati, uzcelti balsti un jumta pārsegums. 2018.gadā Vilis un Marta Vītoli ieguldīja vēl 200 000 eiro, lai varētu iestiklot Saieta nama sienas un to iekonservēt.

Autors: LETA

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti