Dalies:

Kairā atvērta Latvijas mūsdienu mākslas gleznu izstāde par godu Latvijas Simtgadei

Kairā atvērta Latvijas mūsdienu mākslas gleznu izstāde par godu Latvijas Simtgadei
  • 19. Jan. 2020
  • 08.06

Š.g. 2. jūlijā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai Latvijas vēstniecība Ēģiptē sadarbībā ar Ēģiptes Kultūras ministriju un Latvijas mākslas galeriju “ASŪNA” svinīgi atvēra Latvijas mūsdienu gleznotāju izstādi. Izstādē ir izstādīti 13 Latvijas mūsdienu gleznotāju darbi. Izstāde būs apskatāma līdz š.g. 15. jūlijam Ēģiptes Starptautiskās kultūras sadarbības centrā, Kairas centrā.

Izstādi atklāja Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca, Ēģiptes Kultūras ministrijas Starptautisko kultūras attiecību departamenta vadītāja Dr. Heba Jusefa (Dr. Heba Youssef) un Latvijas mākslas galerijas “ASŪNA” direktore Bārbala Gulbe.

Vēstniece uzrunā uzsvēra kultūras vienojošo raksturu. 1918. gadā latviešiem apvienojoties, tika dibināta Latvijas valsts. 1991. gadā valsts neatkarība tika atjaunota Dziesmotās revolūcijas ceļā. Vēstniece pateicās Ēģiptes kultūras ministrei Dr. Inai Abdeldayamai (Dr. Inas Abdeldayam) par izstādes patronāžu un iespēju ēģiptiešus iepazīstināt ar Latvijas mūsdienu glezniecību.

Lasītākās ziņas valstī

Mākslas galerijas ASUNA direktore Bārbala Gulbe pateicās par iespēju būt pirmajai mākslas galerijai no Latvijas, kas organizē izstādi Kairā. “Galerijas mērķis ir parādīt Latvijas mākslinieku talantu un profesionālismu, un mākslas izstāžu rīkošana ir labākais veids, kā veicināt valstu un tautu savstarpējo sapratni” uzsvēra Bārbala Gulbe. Mākslas galerija “ASŪNA” tika dibināta 1992. gadā, un ir viena no pirmajām privātajām galerijām Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas.

Ēģiptes Kultūras ministrija ir Latvijas vēstniecības partneris šajā projektā, bez maksas piešķirot Starptautiskās kultūras sadarbības centra izstāžu telpas Latvijas mākslinieku darbu izstādei.

Latvijas mūsdienu mākslas izstāde ir viena no Latvijas Ārlietu ministrijas koordinētajām publiskās diplomātijas programmas norisēm Latvijas valsts Simtgades ietvaros.

Latvijas vēstniecība Ēģiptē

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti