Dalies:

Kāds uzvārds būs pasē, apprecot citas valsts pilsoni?

Kāds uzvārds būs pasē, apprecot citas valsts pilsoni?
  • 24. May. 2019

Kāzu sezona ir sākusies un ne vienam vien Latvijas pilsonim rodas jautājums par uzvārda maiņu pēc laulībām ar ārvalstu pilsoni. Jeļena portālam www.lvportals.lv vaicā, vai uzvārds pasē tiks mainīts pēc latviešu likumdošanas vai arī ir ispēja, ka pasē ieraksta tieši tādu pašu uzvārdu kā vīra pasē?

Lvportals.lv atbild, ka, ja vien persona vispār vēlas mainīt uzvārdu, uzvārds tiek pielāgots latviešu valodas normām. Tā kā pase ir ceļošanas dokuments, šādu kārtību nosaka Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) rekomendācijas. Tajās teikts, ka ceļošanas dokumentā informācija par personu tiek ierakstīta dokumenta izdevējvalsts valodā, ja vien tajā izmanto latīņu alfabēta simbolus.

Papildu ieraksts par uzvārda oriģinālformu, ja tas norādīts laulības apliecībā, vai par vēsturisko formu, ja tas nav norādīts laulības apliecībā, ir pases 3. lappusē, kas ir vienā atvērumā ar pases datu lapu.

Lasītākās ziņas

Konsultācijas uzvārda rakstības jautājumā sniedz Valsts valodas aģentūra, ar kuru var sazināties pa tel. 67225879, e-pastā: konsultacija@valoda.lv vai mājaslapā: https://valoda.lv/.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti