Dalies:

Kāds priekšstats par Latviju ir aizbraukušajiem, un vai viņi plāno atgriezties?

Kāds priekšstats par Latviju ir aizbraukušajiem, un vai viņi plāno atgriezties?
  • 13. Mar. 2019

No Latvijas aizbraukušie atgriešanos apsver lielākoties tieši tuvāko gadu laikā, turklāt daļa pēc atgriešanās Latvijā gribētu sākt savu uzņēmējdarbību. Vienlaikus vēlmi atgriezties kavē arī maldīgi priekšstati par situāciju Latvijā, liecina valsts attīstības finanšu institūcijas “Altum” veiktā aizbraucēju aptauja. Plašākus aptaujas rezultātus plānots prezentēt 19. martā Rīgā, informē “Altum” pārstāve Sandra Eglīte.

Aptaujā noskaidroti no Latvijas aizbraukušo iedzīvotāju atgriešanās plāni tuvākā un tālākā nākotnē, iezīmējot atšķirības dažādās vecuma, tautības, izglītības un arī ienākumu līmeņa grupās. Aptaujātie atbildējuši arī uz jautājumu, kas būtu faktori, kas veicinātu vēlmi atgriezties Latvijā. Tāpat aizbraukušie snieguši vērtējumu Latvijai un tās attīstībai, nosaucot Latvijas priekšrocības un trūkumus, salīdzinot ar pašreizējo mītnes zemi, tādās kategorijās kā, piemēram, darbs, nodokļi, veselības aprūpe, pabalsti, izglītība, izmaksas.

Reinis Bērziņš, “Altum” valdes priekšsēdētājs: “Mūs pārsteidza, cik liela daļa aizbraukušo apsver atgriešanos tuvākajos gados. Šis potenciāls ir jāizmanto. Pētot uzņēmējdarbības attīstības iespējas redzam, ka atgriezties lielākoties vēlas jauni, izglītoti cilvēki, ar interesi Latvijā veidot arī savu biznesu. Tomēr, kā rāda aptauja, aizbraukušajiem par situāciju šeit ir arī daudz maldīgu priekšstatu - gan par bezdarbu un atalgojumu, gan par uzņēmējdarbības atbalsta iespējām. Tas, protams, ietekmē aizbraucēju ne pārāk augsto vērtējumu Latvijas šā brīža apstākļiem, tomēr ir pozitīva tendence - lielākā daļa aizbraucēju arī atzīst, ka ekonomiskā situācija uzlabojas.”

Aptaujas rezultātu prezentācija un diskusija par reemigrantu atgriešanos Latvijā notiks 19. martā plkst.11:00 Birojnīcā, Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84k-2, Rīga. Pasākumā piedalīsies “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” līdzdibinātājs un portāla “YourMove” vadītājs Jānis Kreilis, ar darba pieredzi ārvalstīs Latvijā atgriezies galdniecības uzņēmuma "WoodHeart" īpašnieks Tālis Grīnbergs un  moderators, lektors Rīgas Stradiņa universitātē Mārtiņš Daugulis.

“Altum” sadarbībā ar biedrību “Ar pasaules pieredzi Latvijā” un portālu “YourMove” aptauju veica 2018. gada nogalē, aptaujājot vairāk nekā 300 no Latvijas aizbraukušos iedzīvotājus.

Foto: CC0 licence

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti