Dalies:

Kādēļ lidojumi kavējas?

Kādēļ lidojumi kavējas?
  • 10. Jul. 2019

Aviācijas nozare tiek uzskatīta par vienu no punktuālākajām nozarēm, tomēr virkne neparedzētu faktoru var radīt situāciju, kurā plānotais lidojums var aizkavēties pat vairākas stundas. Lidojumu kavējumi iedalās divās kategorijās - tādi, kas rodas situācijās pār kurām aviokompānijām ir kontrole, kā arī tādi, kas rodas situācijās, kas atrodas ārpus kompāniju kontroles. "SmartLynx Airlines" apkopojis biežākos kavējumu iemeslus.

Pirmā kategorija visbiežāk ir saistīta ar lidmašīnu uzturēšanas, apkopes un lidojuma sagatavošanas procedūrām, savukārt otru kategoriju veido tādi faktori, kā ekstremāli laikapstākļi, ar gaisa satiksmes kontroli saistīti procesi un, piemēram, trešo pušu nodrošināti pakalpojumi - dažādu preču vai lidmašīnas detaļu piegāde.

Pasažieru drošība lidojuma laikā tiek izvirzīta kā prioritāte. Visbiežāk, sekojot stingrām procedūrām, lidmašīnas sagatavošanas pārbaudes tiek veiktas tieši pirms tās pacelšanās. Laiku pa laikam modernās drošības sistēmas, ar kurām ir aprīkoti mūsdienu gaisa kuģi, identificē konkrētas tehniskās nepilnības, kas pilotiem liedz iespēju veikt pacelšanos līdz brīdim, kad visi “sarkanie karogi” tiek novērsti.

Lasītākās ziņas valstī

Pirms pasažieru ierašanās uz klāja, lidmašīna tiek apgādāta ar pārtikas produktiem, dzeramo ūdeni, higiēnas precēm, nodrošināta tualešu ūdens apgāde, tiek savākti un nodoti atkritumi no iepriekšējiem reisiem, kā arī piegādātas daudzas citas lietas, ko paredz lidojuma kontrolsaraksts. Diemžēl mēdz gadīties, ka aizkavējas, piemēram, dzeramā ūdens piegāde, bez kuras uzsākt lidojumu nav iespējams. 

Laikapstākļi, aizkavējušies pasažieri no savienotajiem lidojumiem un gaisa satiksmes “sastrēgumi” ir citi iemesli, kas veicina lidojumu aizkavēšanos. Dažreiz pat situācijā, kad izlidošanas vietā laikapstākļi, lai veiktu lidojumu ir lieliski, galamērķī pasažierus gaida spēcīgs lietus vai vējš. Ekstrēmos laikapstākļos nosēdināt lidmašīnu ir pietiekami sarežģīts process, tāpēc, rūpējoties par pasažieru drošību, lidojums var tikt aizkavēts līdz laikapstākļi galamērķī uzlabojas. Līdzīga situācija var rasties arī tad, ja tiek gaidīts savienotais reiss, kurā lido liels skaits pasažieru. Jebkuras kompānijas mērķis ir nogādāt savus pasažierus viņu izraudzītajā galamērķi, tādēļ var tikt pieņemts lēmums aizturēt lidojumu, lai sagaidītu pārējos pasažierus. Arī gaisa telpas noslodze un “sastrēgumi” lidostās var kalpot par iemeslu, kādēļ lidojumus novirza vai novieto gaidīšanas režīmā.

Nedēļas lasītākās ziņas

Jaunākās ziņas tēmā

Reklāmraksti